9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 23 Березня, 2023

У Чорнобилі готують до випробувань нове сховище відпрацьованого ядерного палива (фото)

У Чорнобильській зоні готують до випробувань нове сховище для відпрацьованого палива з Чорнобильської АЕС, збудоване американською компанією Holtec International.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Голос Америки.

За роки експлуатації Чорнобильської АЕС – з моменту пуску в 1977 році і до зупинки у 2000-му році на станції накопичилось понад 20 тисяч відпрацьованих тепловидільних збірок з урановими елементами, які зберігається в старому сховищі СВЯП-1. Замість старого сховища, американська компанія Holtec International більш надійне сховище СВЯП-2, яке розраховано на 100 років зберігання.

Минулої осені на об’єкті відбулись «холодні» випробування, а вже цієї весни стартують «гарячі»випробування з реальним пальним, яке будуть перевозити зі старого в нове. Відпрацьоване паливо помістять до «гарячої камери» де паливну збірку розріжуть, покладуть у паливний патрон, а потім до контейнера. Компанія Holtec, яка звела об’єкт, зараз бере участь у комплексних випробуваннях та підготовці до експлуатації. За словами американських інженерів з компанії Holtec, сховище цілком безпечне і готове до експлуатації.

Ми застосували тут ту саму технологію, яку використовуємо у Сполучених Штатах. Насправді ми навіть посилили безпеку завдяки подвійній стінці контейнерів. У США вони одностінні, а тут двостінні, – розповів представник компанії Holtec Майкл ПЕНС.

Для утилізації всього накопиченого відпрацьованого палива знадобиться від 8 до 10 років. Крім цього, Holtec International завершує будівництво Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива, яке буде зберігати відпрацьоване паливо з трьох українських атомних станціїй: Южноукраїнської, Хмельницької та Рівненської.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають