9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 3 Жовтня, 2023

У Чехії пройшли заводські приймальні випробування обладнання з паспортизації радіоактивних відходів для Запорізької АЕС

Фахівці Запорізької АЕС побували в Чехії на заводських приймальних випробуваннях обладнання з паспортизації радіоактивних відходів.

Впровадження установки вимірювання активності радіоактивних відходів (паспортизації) є черговим етапом підготовки комплексу з переробки РАВ (КП РАВ) до введення в промислову експлуатацію, яка запланована на грудень поточного року. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Енергоатому.

Пройшовши довгий шлях з моменту утворення, транспортування, сортування і переробки, тверді радіоактивні відходи в результаті упаковуються в певну тару. Паспортізатор дозволяє за допомогою неруйнівного методу аналізу вимірювати енергії гамма-випромінювання кінцевої упаковки з радіоактивними відходами та отримати на неї паспорт, де будуть ідентифіковані радіонукліди, визначена їх активність і інші дані. Оформлення кінцевого паспорта на партію відходів необхідно для подальшої передачі радіоактивних відходів на довгострокове зберігання або захоронення.

У приймальних заводських випробуваннях брали участь фахівці цеху дезактивації (ЦД) – як власники комплексу з переробки РАВ, цеху радіаційної безпеки (ЦРБ), персонал якого буде експлуатувати обладнання з паспортизації та служби головного метролога, що відповідає за повну відповідність установки метрологічним стандартам України, а надалі – за метрологічні перевірки і калібрування цього устаткування.

Під час випробувань було перевірено відповідність обладнання технічним вимогам ЗАЕС, технічної специфікації на виготовлення і поставку, комплектність і експлуатаційна документація. Потім поетапно були проведені випробування для кожного вузла окремо і перевірено функціонування установки в цілому, а також – електричні з’єднання, зчитування і формування штрих-коду, виконання вимірювань за допомогою еталонних джерел іонізуючого випромінювання і видача паспорта на упаковку. Кожен етап приймальна комісія фіксувала окремо. В результаті були виявлені незначні зауваження. Вони зафіксовані в звітних документах і будуть усунені до моменту поставки обладнання на ЗАЕС.

Також фахівці ЦД і ЦРЛ пройшли курс теоретичного і практичного навчання монтажу, наладці, обслуговуванню, ремонту і подальшій експлуатації установки виміру активності РАО.

blank

Поставка установки на майданчик Запорізької АЕС запланована на серпень. Її монтаж в приміщеннях комплексу з переробки РАВ виконають представники компанії-виробника обладнання спільно з нашими фахівцями. Після монтажу у персоналу ЗАЕС буде ще один етап практичного навчання. Також приймальні випробування проведуть безпосередньо на об’єкті.

Останні новини:

Зараз читають