9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 27 Червня, 2022

У березні імпорт зрідженого вуглеводневого газу збільшився на 12,6%

У березні імпорт зрідженого вуглеводневого газу збільшився на 12,6% (10,7 тис. тонн) до 95,1 тис. тонн. За підсумками I кварталу імпорт ЗВГ склав 263 тис. тонн, що на 7% більше ніж в аналогічний період 2017 року.

Про це enkorr повідомили в «Консалтинговій групі А-95», передає енергореформи.

Нагадаємо, що в лютому, незважаючи на значний надлишок газу на ринку, імпортні поставки склали 84 тис. тонн, що перевищує потреби ринку в імпортному ресурсі в цей період. Трейдери відзначають, що березневий обсяг зріс на очікуваннях весняного зростання продажів. Імпорт рівномірно збільшили практично всі компанії.

Сподівалися на теплий березень, коли контрактували обсяг. Усередині продажу і ціни стабільні, а газ все їхав. Таке наповнення допоможе уникнути цінових піків на Великдень і тиждень після, – вважає комерційний директор ПАТ «Укргазвидобування» Сергій Федоренко.

У березні імпорт з Білорусі практично залишився на рівні лютого – 39,9 тис. тонн, поставки російського ресурсу збільшилися на 13% (4,5 тис. тонн) до 37,9 тис. тонн в основному за рахунок збільшення обсягу закупівлі БРСМ і  «Центрнафтогазпостач».

Імпорт з Казахстану збільшився на 56% (5,9 тис. тонн) до 16,4 тис. тонн. В минулому місяці за контрактом з «Тенгизшевройл» (ТШО) почав поставки «Автотранс» (1,8 тис. тонн). «Укренерджі» здійснила поставки 1,4 тис. тонн ресурсу «Жаікмунай». Також 0,7 тис. тонн казахського ресурсу по морю поставив Orange LPG.

Учасники ринку одноголосно відзначають зростання продажів в роздрібній торгівлі, однак вважають, що в найближчій перспективі вартість ЗВГ в опті буде знижуватися. Невеликий профіцит спостерігають і в компанії «Автотранс».

Природно, через потепління починаючи з кінця березня протоки помітно підросли. За відчуттями на ринку є невеликий профіцит, але повторюся, це судячи з того як проходять внутрішні аукціони, як йдуть протоки і так далі, – говорить трейдер компанії Володимир Панов.

На ринку сформувалися великі запаси, які будуть поступово штовхати ціни вниз. Є передумови до того, що спадний тренд досить тривалим, – зазначив директор Orange LPG Олександр Лавриненко.

Як повідомляв enkorr, імпорт зрідженого вуглеводневого газу в лютому 2018 року склав 84,4 тис. тонн, що на 1,1 тис. тонн більше, ніж в попередньому місяці.

Тоді трейдери відзначали високий дефіцит ресурсу на ринку.

Ринок грунтовно перелом і в опті газ вже продається за ціною його входу на кордоні. Ймовірно, що в березні також буде імпортовано більше, ніж потрібно – багато контрактували в надії, що Брест просяде, а він виріс на $ 40/т. Початок року знову в мінусах, – відзначав раніше один з великих оптових трейдерів в бесіді з enkorr.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають