9.5 C
Alba Iulia
Субота, 12 Червня, 2021

У березні імпорт зрідженого вуглеводневого газу збільшився на 12,6%

 • У березні імпорт зрідженого вуглеводневого газу збільшився на 12,6% (10,7 тис. тонн) до 95,1 тис. тонн. За підсумками I кварталу імпорт ЗВГ склав 263 тис. тонн, що на 7% більше ніж в аналогічний період 2017 року.

  Про це enkorr повідомили в «Консалтинговій групі А-95», передає енергореформи.

  Нагадаємо, що в лютому, незважаючи на значний надлишок газу на ринку, імпортні поставки склали 84 тис. тонн, що перевищує потреби ринку в імпортному ресурсі в цей період. Трейдери відзначають, що березневий обсяг зріс на очікуваннях весняного зростання продажів. Імпорт рівномірно збільшили практично всі компанії.

  Сподівалися на теплий березень, коли контрактували обсяг. Усередині продажу і ціни стабільні, а газ все їхав. Таке наповнення допоможе уникнути цінових піків на Великдень і тиждень після, – вважає комерційний директор ПАТ «Укргазвидобування» Сергій Федоренко.

  У березні імпорт з Білорусі практично залишився на рівні лютого – 39,9 тис. тонн, поставки російського ресурсу збільшилися на 13% (4,5 тис. тонн) до 37,9 тис. тонн в основному за рахунок збільшення обсягу закупівлі БРСМ і  «Центрнафтогазпостач».

  Імпорт з Казахстану збільшився на 56% (5,9 тис. тонн) до 16,4 тис. тонн. В минулому місяці за контрактом з «Тенгизшевройл» (ТШО) почав поставки «Автотранс» (1,8 тис. тонн). «Укренерджі» здійснила поставки 1,4 тис. тонн ресурсу «Жаікмунай». Також 0,7 тис. тонн казахського ресурсу по морю поставив Orange LPG.

  Учасники ринку одноголосно відзначають зростання продажів в роздрібній торгівлі, однак вважають, що в найближчій перспективі вартість ЗВГ в опті буде знижуватися. Невеликий профіцит спостерігають і в компанії «Автотранс».

  Природно, через потепління починаючи з кінця березня протоки помітно підросли. За відчуттями на ринку є невеликий профіцит, але повторюся, це судячи з того як проходять внутрішні аукціони, як йдуть протоки і так далі, – говорить трейдер компанії Володимир Панов.

  На ринку сформувалися великі запаси, які будуть поступово штовхати ціни вниз. Є передумови до того, що спадний тренд досить тривалим, – зазначив директор Orange LPG Олександр Лавриненко.

  Як повідомляв enkorr, імпорт зрідженого вуглеводневого газу в лютому 2018 року склав 84,4 тис. тонн, що на 1,1 тис. тонн більше, ніж в попередньому місяці.

  Тоді трейдери відзначали високий дефіцит ресурсу на ринку.

  Ринок грунтовно перелом і в опті газ вже продається за ціною його входу на кордоні. Ймовірно, що в березні також буде імпортовано більше, ніж потрібно – багато контрактували в надії, що Брест просяде, а він виріс на $ 40/т. Початок року знову в мінусах, – відзначав раніше один з великих оптових трейдерів в бесіді з enkorr.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У параді до Дня Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів

  У параді з нагоди 30-ї річниці відновлення Незалежності України візьмуть участь літаки країн-партнерів.Передає Національний...

  «Авіалінії Антонова» доставили з Польщі на Філіппіни п’ять гелікоптерів Black Hawk

  «Авіалінії Антонова» літаком Ан-124 «Руслан» доставили до Філіппін п’ять багатоцільових гелікоптерів Sikorsky S-70i Black Hawk з підприємства виробника у Польщі.

  На виставці “Зброя та безпека” представлять новий український бойовий безпілотник

  Новий український військовий безпілотник ACE ONE презентують на Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека – 2021", яка розпочнеться у Києві 15 червня...

  Миколаївський тепловозоремонтний завод проведе модернізацію 55 локомотивів для Єгипту

  Миколаївський тепловозоремонтний завод має намір освоювати нові серії локомотивів і диверсифікувати ринки по ремонту та модернізації локомотивів - підприємством було підписано договір...

  Завершується створення першого зразка РЛС «Мінерал-У» для протикорабельного комплексу «Нептун»

  В Україні завершують роботи над створенням першого зразками нової мобільної РЛС «Мінерал-У» на платформі Tatra 8х8.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Київський бронетанковий завод виготовив шасі БТР-3 для командно-штабної машини (фото)

  Державне підприємство «Київський бронетанковий завод» виготовило та передало ТОВ «Телекард-Прилад» перше шасі БТР-3 для командно-штабної машини (КШМ) в рамках державного оборонного замовлення.

  Термінал Ніка-Тера встановив два нових рекорди швидкості навантаження зернових

  Термінал Ніка-Тера, що входить в Group DF, встановив відразу два нових рекорди швидкості навантаження зернових вантажів - рекорди встановлені під час завантаження...

  Україна перемогла у тендері на ремонт вузлів та агрегатів ударних гелікоптерів Мі-25 армії Перу

  Україна перемогла у тендері на ремонт вузлів до перуанських ударних гелікоптерів Мі-25Д, які є експортною версією гелікоптерів Мі-24.Передає Національний...

  Зараз читають

  Перші дві РЛС для комплексу протикорабельних ракет “Нептун” будуть готові до кінця 2021 року

  На державному підприємстві "Радіовимірювач" закінчуються роботи з виготовлення та перевірки двох нових "загоризонтних" РЛС "Мінерал-У", які розроблені...

  Київ розпочав реалізовувати програму зі зниження швидкості руху в житлових зонах до 30 км/год

  У Києві на вул. Лютеранській встановили перший в місті знак обмеження швидкості транспортних засобів до 30 км/год,...

  ХКБМ замовив велику партію з 30 башт для бронетранспортерів БТР-4Е

  ДП "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. Морозова", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", замовило за...

  “Мрія” повернулася у небо після багатомісячної перерви (відео)

  Найбільший у світі літак Ан-225 "Мрія" у п'ятницю, 4 червня, здійснив перший політ після десятимісячної перерви.