9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 7 Березня, 2021

У березні імпорт зрідженого вуглеводневого газу збільшився на 12,6%

 • У березні імпорт зрідженого вуглеводневого газу збільшився на 12,6% (10,7 тис. тонн) до 95,1 тис. тонн. За підсумками I кварталу імпорт ЗВГ склав 263 тис. тонн, що на 7% більше ніж в аналогічний період 2017 року.

  Про це enkorr повідомили в «Консалтинговій групі А-95», передає енергореформи.

  Нагадаємо, що в лютому, незважаючи на значний надлишок газу на ринку, імпортні поставки склали 84 тис. тонн, що перевищує потреби ринку в імпортному ресурсі в цей період. Трейдери відзначають, що березневий обсяг зріс на очікуваннях весняного зростання продажів. Імпорт рівномірно збільшили практично всі компанії.

  Сподівалися на теплий березень, коли контрактували обсяг. Усередині продажу і ціни стабільні, а газ все їхав. Таке наповнення допоможе уникнути цінових піків на Великдень і тиждень після, – вважає комерційний директор ПАТ «Укргазвидобування» Сергій Федоренко.

  У березні імпорт з Білорусі практично залишився на рівні лютого – 39,9 тис. тонн, поставки російського ресурсу збільшилися на 13% (4,5 тис. тонн) до 37,9 тис. тонн в основному за рахунок збільшення обсягу закупівлі БРСМ і  «Центрнафтогазпостач».

  Імпорт з Казахстану збільшився на 56% (5,9 тис. тонн) до 16,4 тис. тонн. В минулому місяці за контрактом з «Тенгизшевройл» (ТШО) почав поставки «Автотранс» (1,8 тис. тонн). «Укренерджі» здійснила поставки 1,4 тис. тонн ресурсу «Жаікмунай». Також 0,7 тис. тонн казахського ресурсу по морю поставив Orange LPG.

  Учасники ринку одноголосно відзначають зростання продажів в роздрібній торгівлі, однак вважають, що в найближчій перспективі вартість ЗВГ в опті буде знижуватися. Невеликий профіцит спостерігають і в компанії «Автотранс».

  Природно, через потепління починаючи з кінця березня протоки помітно підросли. За відчуттями на ринку є невеликий профіцит, але повторюся, це судячи з того як проходять внутрішні аукціони, як йдуть протоки і так далі, – говорить трейдер компанії Володимир Панов.

  На ринку сформувалися великі запаси, які будуть поступово штовхати ціни вниз. Є передумови до того, що спадний тренд досить тривалим, – зазначив директор Orange LPG Олександр Лавриненко.

  Як повідомляв enkorr, імпорт зрідженого вуглеводневого газу в лютому 2018 року склав 84,4 тис. тонн, що на 1,1 тис. тонн більше, ніж в попередньому місяці.

  Тоді трейдери відзначали високий дефіцит ресурсу на ринку.

  Ринок грунтовно перелом і в опті газ вже продається за ціною його входу на кордоні. Ймовірно, що в березні також буде імпортовано більше, ніж потрібно – багато контрактували в надії, що Брест просяде, а він виріс на $ 40/т. Початок року знову в мінусах, – відзначав раніше один з великих оптових трейдерів в бесіді з enkorr.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українське Дунайське пароплавство хоче залучити $200 мільйонів у будівництво 31 баржі та 16 буксирів

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" розробило і направило в Міністерство інфраструктури України попередню проєктну пропозицію та розрахункову фінансову...

  Українське підприємство розробило три моделі нових пожежних машин (фото)

  Підприємство "Пожмашина" на власних потужностях розробило і виготовило одразу три нових моделі протипожежної техніки.Повідомляє Національний Промисловий Портал.

  Новий термінал в аеропорту Дніпра обіцяють відкрити наступного року

  Новий термінал в аеропорту Дніпра почне роботу в наступному, 2022 році.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Маріупольський металургійний комбінат придбав у «Енергоатому» електроенергії на 26 мільйонів гривень

  Маріупольський металургійний комбінат 25 лютого придбав на майданчику «Української енергетичної біржі» в ДП «НАЕК «Енергоатом» пакет лотів потужністю 25 МВт на березень...

  У Києві розпочався капітальний ремонт Індустріального шляхопроводу (відео)

  У Києві на перетині вулиць Вадима Гетьмана та Борщагівської розпочали капітальний ремонт шляхопроводу. Перший етап ремонту Індустріального мосту планують завершити до кінця...

  Морські порти України перевалили понад 20 мільйонів тонн вантажів з початку року

  Портові оператори у морських портах України в січні-лютому 2021 року обробили 20,583 млн тонн вантажів, що на 6,538 млн тонн або на...

  Український корвет добудовуватимуть як фрегат ближньої морської зони

  Міністерство оборони хоче добудувати корвет «Володимир Великий» проєкту 58250 як багатофункціональний фрегат ближньої морської зони.Розглядається можливість доопрацювати проєкт...

  Україна домовилася зі SpaceX про запуск українського супутника

  Компанія SpaceX погодилася запустити на орбіту український супутник Січ 2-1. Домовленості про запуск були досягнуті минулого тижня під час переговорів з компанією....

  Зараз читають

  Маріупольський металургійний комбінат придбав у «Енергоатому» електроенергії на 26 мільйонів гривень

  Маріупольський металургійний комбінат 25 лютого придбав на майданчику «Української енергетичної біржі» в ДП «НАЕК «Енергоатом» пакет лотів...

  Відчужене майно київського заводу “Більшовик” повернули державі

  Верховний суд вирішив повернути державі незаконно відчужене майно заводу "Більшовик" у Києві.Передає Національний Промисловий...

  Термінал “Рісо-Південь” готовий до перевалки зернових вантажів у контейнерах

  Компанія Risoil планує налагодити перевалку зернових вантажів в контейнерах.Про це розповіла Олена Мельникова,...

  Український корвет добудовуватимуть як фрегат ближньої морської зони

  Міністерство оборони хоче добудувати корвет «Володимир Великий» проєкту 58250 як багатофункціональний фрегат ближньої морської зони.