9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

У 2019-му році у відновлювальну енергетику України інвестували 3,7 млрд євро

Протягом 2019-го року в Україні інвестували близько 3,7 мільярдів євро у будівництво об’єктів відновлювальної електроенергетики та звели “зелених” електростанцій сумарною потужністю 4,5 гігават. Сумарна потужність відновлювальної енергетики України наразі становить 6,8 ГВт, що дозволяє щорічно виробляти понад 8,4 млрд кВт\год електроенергії, або 5,5% від загального виробництва електроенергії та забезпечувати понад 3,3  млн домогосподарств.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України

Так, протягом року найбільше потужностей було зведено у вигляді сонячних та вітроелектростанцій – 78,5% та 14,1% відповідно. Нових потужностей на сонячних станціях приватних домогосподарств, біоелектростанціях та мініГЕС було зведено 5,4%, 1,6% та 0,33% відповідно.

Реалізовані протягом року проекти дозволили збільшити загальну потужність «чистої» електроенергетики в Україні у 3 рази – до 6,8 ГВт. Також це дозволило Україні піднятися з 63-го на 8-ме місце у рейтингу інвестиційної привабливості «зеленої» енергетики країн, що розвиваються. Крім того за останні п’ять років загальна сума інвестицій у проєкти “зеленої” електроенергетики становила майже 4,9 млрд євро.

Останні новини:

Зараз читають