9.5 C
Alba Iulia
Середа, 28 Липня, 2021

Турбоатом до 2025 року витратить $110 млн на технічне переоснащення заводу

 • Харківський завод “Турбоатом”, який має великий досвід виготовлення та реконструкції потужних гідротурбін, десятиліттями плідно співпрацює з найбільшою гідрогенеруючої компанією України – “Укргідроенерго”.

  Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на EnergyLand.info.

  Основним документом, що визначає технічну політику підприємства є “Програма технічного переозброєння” Турбоатом “до 2025 року”, яка спрямована на розвиток усіх видів виробництва: механоскладального, заготівельно-зварювального, металургійного. Загальна сума коштів, запланована на технічне переозброєння до 2025 року становить $ 110 млн. За останні десять років освоєно близько 70 млн доларів.

  З 2008 по 2016 роки витрати на технічне переозброєння механоскладального виробництва склали близько 45 млн дол. За цей період проведено модернізацію та ремонт близько 110 одиниць діючого обладнання і впроваджено близько 60 одиниць нового.

  Технічне переозброєння механоскладального виробництва включає в себе переоснащення лопаточного і роторного (паротурбінного і гідротурбінного) виробництва.

  У лопатковому виробництві проведена модернізація і ремонт 30 одиниць діючого обладнання ( “Forest”, “ІС-800”, “ГФ-2253”, “65А90”, “ГФ2171”, “Метабо” і ін.) І впроваджено 10 одиниць нового сучасного обладнання . На базі нового і модернізованого обладнання впроваджено сучасну високоефективну технологію кругової обробки і контролю лопаток парових турбін, що значно скоротило виробничі цикли і матеріальні витрати, а також дозволило вирішувати питання з імпортозаміщення. Наприклад, виготовлення титанових лопаток парових турбін за новою технологією вперше в історії заводу.

  Проведені капітальні ремонти та модернізація устаткування привели до підвищення точності і якості обробки деталей, зниження трудомісткості і скорочення циклів виробництва.

  На технічне переозброєння заготівельно-зварювального виробництва з 2008 до 2016 року загальні витрати склали близько 7,0 млн дол., В результаті чого було виконано ремонт і модернізацію 20 одиниць існуючого обладнання.

  Модернізація металургійного виробництва сталася на 90%.

  Технічне переозброєння металургійного виробництва виконувалося з 2008 по 2016 роки. Загальні витрати склали близько 10,0 млн дол., В результаті чого була виконана модернізація і ремонт 20 одиниць діючого обладнання, в тому числі 10-ти термічних печей (5-ти газових і 5-ти електричних), а також придбано і впроваджено 20 одиниць нового сучасного обладнання. В даному виді виробництва здійснено технічне переоснащення формувального, обрубного і сталеплавильного ділянок ливарного цеху, а також термічного ділянки.

  Завдяки проведеній роботі з технічного переозброєння металургійного, заготівельно-зварювального, механоскладального виробництв з 2008 по 2017 роки ми виграли серйозні контракти, що фінансуються ЄБРР, з жорсткими термінами і високими вимогами щодо якості. Серед них – Дністровська ГАЕС, Київська ГАЕС, Канівська ГЕС, Дніпро ГЕС-2, СЕРЕДНЬОДНІПРОВСЬКЕ ГЕС, Кременчуцька ГЕС, Каховська ГЕС. За 4 роки ми повинні виготовити 24 робочих колеса, 169 лопатей і 588 лопаток, – повідомив Григорій Іщенко, головний інженер ПАТ “Турбоатом”.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Туреччині почали формувати корпус корвету для ВМС України (фото)

  Для першого корвету типу Ada (проєкт MILGEM) для Військово-морських сил України, будівництво якого почалося у січні 2021...

  Компанія Ferrexpo запустила нову сонячну електростанцію на базі Полтавського гірничо-збагачувального комбінату

  Гірничорудна компанія з активами в Україні Ferrexpo запустила пілотний проєкт комплексу сонячних батарей потужністю 5 МВт на промисловому майданчику Полтавського гірничо-збагачувального комбінату...

  Підприємства аквакультури цьогоріч збільшили виробництво продукції

  Загальний обсяг вилову риби та інших водних біоресурсів підприємствами рибної галузі України за 6 місяців 2021 року склав понад 30,5 тисяч тонн.

  З початку року Україна збільшила виробництво електроенергії на 6%

  У січні-червні 2021 року Україна збільшила виробництво електроенергії на 5,9%, або на 4 303,1 млн кВт-год до 77 735,1 млн кВт-год у...

  SkyUp запускає рейси вже до другого міста Узбекистану

  Українська авіакомпанія SkyUp Airlines відкрила продаж квитків на рейси в Навої - друге за рахунком місто Узбекистану у маршрутній сітці перевізника.

  Компанія «Рубін-2017» випробовує власний 155-мм снаряд до САУ «Богдана»

  Приватна компанія «Рубін-2017» випробовує власний 155-мм снаряд до самохідної артилерійської установки (САУ) 2С22 «Богдана».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Київ придбає 20 електробусів в рамках Кіотського протоколу

  Київ закупить 20 сучасних електробусів в рамках Кіотського протоколу, повідомив заступник голови КМДА Олександр Густєлєв.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  За 15 років “Метінвест” інвестував в екологічні проєкти 3,5 мільярда доларів

  За словами гендиректора "Метінвесту", тема екології та декарбонізації буде основною для компанії в найближчі 20 - 30 років. Міжнародна вертикально інтегрована гірничо-металургійна...

  Зараз читають

  Холдинг МХП на 13% збільшив виробництво курятини

  Потужності компанії МХП з виробництва курятини європейського операційного сегмента склали 29 455 тонн м'яса курятини та індички,...

  Харківський коксовий завод модернізує виробництво та розширює штат

  Коксовий завод "Новомет" розпочав програму з модернізації виробництва, покращення екологічних показників та створив нові робочі місця.

  З початку року Україна збільшила виробництво електроенергії на 6%

  У січні-червні 2021 року Україна збільшила виробництво електроенергії на 5,9%, або на 4 303,1 млн кВт-год до...

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана...