9.5 C
Alba Iulia
Середа, 10 Серпня, 2022

Турбоатом до 2025 року витратить $110 млн на технічне переоснащення заводу

Харківський завод “Турбоатом”, який має великий досвід виготовлення та реконструкції потужних гідротурбін, десятиліттями плідно співпрацює з найбільшою гідрогенеруючої компанією України – “Укргідроенерго”.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на EnergyLand.info.

Основним документом, що визначає технічну політику підприємства є “Програма технічного переозброєння” Турбоатом “до 2025 року”, яка спрямована на розвиток усіх видів виробництва: механоскладального, заготівельно-зварювального, металургійного. Загальна сума коштів, запланована на технічне переозброєння до 2025 року становить $ 110 млн. За останні десять років освоєно близько 70 млн доларів.

З 2008 по 2016 роки витрати на технічне переозброєння механоскладального виробництва склали близько 45 млн дол. За цей період проведено модернізацію та ремонт близько 110 одиниць діючого обладнання і впроваджено близько 60 одиниць нового.

Технічне переозброєння механоскладального виробництва включає в себе переоснащення лопаточного і роторного (паротурбінного і гідротурбінного) виробництва.

У лопатковому виробництві проведена модернізація і ремонт 30 одиниць діючого обладнання ( “Forest”, “ІС-800”, “ГФ-2253”, “65А90”, “ГФ2171”, “Метабо” і ін.) І впроваджено 10 одиниць нового сучасного обладнання . На базі нового і модернізованого обладнання впроваджено сучасну високоефективну технологію кругової обробки і контролю лопаток парових турбін, що значно скоротило виробничі цикли і матеріальні витрати, а також дозволило вирішувати питання з імпортозаміщення. Наприклад, виготовлення титанових лопаток парових турбін за новою технологією вперше в історії заводу.

Проведені капітальні ремонти та модернізація устаткування привели до підвищення точності і якості обробки деталей, зниження трудомісткості і скорочення циклів виробництва.

На технічне переозброєння заготівельно-зварювального виробництва з 2008 до 2016 року загальні витрати склали близько 7,0 млн дол., В результаті чого було виконано ремонт і модернізацію 20 одиниць існуючого обладнання.

Модернізація металургійного виробництва сталася на 90%.

Технічне переозброєння металургійного виробництва виконувалося з 2008 по 2016 роки. Загальні витрати склали близько 10,0 млн дол., В результаті чого була виконана модернізація і ремонт 20 одиниць діючого обладнання, в тому числі 10-ти термічних печей (5-ти газових і 5-ти електричних), а також придбано і впроваджено 20 одиниць нового сучасного обладнання. В даному виді виробництва здійснено технічне переоснащення формувального, обрубного і сталеплавильного ділянок ливарного цеху, а також термічного ділянки.

Завдяки проведеній роботі з технічного переозброєння металургійного, заготівельно-зварювального, механоскладального виробництв з 2008 по 2017 роки ми виграли серйозні контракти, що фінансуються ЄБРР, з жорсткими термінами і високими вимогами щодо якості. Серед них – Дністровська ГАЕС, Київська ГАЕС, Канівська ГЕС, Дніпро ГЕС-2, СЕРЕДНЬОДНІПРОВСЬКЕ ГЕС, Кременчуцька ГЕС, Каховська ГЕС. За 4 роки ми повинні виготовити 24 робочих колеса, 169 лопатей і 588 лопаток, – повідомив Григорій Іщенко, головний інженер ПАТ “Турбоатом”.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають