9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 3 Жовтня, 2022

Центральний ГЗК запровадив енегросервісну модель

blankНа Центральному гірничо-збагачувальному комбінаті (ЦГЗК) Групи Метінвест застосовано інноваційні технології в галузі енергоефективності – апаратні системи приватного регулювання електромеханічних систем.

Такий підхід забезпечить зменшення витрат електроенергії та збільшення експлуатаційного строку технологічного обладнання. Проект реалізовано на умовах спільного фінансування з компанією ДТЕК ЕСКО. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр Метінвесту.

 На збагачувальній фабриці ЦГЗК встановлено 12 електронних пристроїв, які контролюють продуктивність приводів насосних установок. Їх використання на чверть знизить витрати електроенергії. За рік економія складе 2 млн кВт · г або близько 3 млн грн. Використання автоматики також в півтора рази збільшить термін роботи насосів.

Устаткування поставив світовий лідер в області електротехнічних рішень – шведсько-швейцарський концерн АВВ. Основний підрядник – ДТЕК ЕСКО – профінансував 80% вартості проекту та забезпечив керівництво монтажними роботами. Надалі ДТЕК ЕСКО та ЦГЗК планують реалізувати ще чотири подібних спільних проекти.

Генеральний директор Центрального гірничо-збагачувального комбінату Дмитро Шевчик розповів про нову впроваджену технологію економії електроенергії.

Ми впровадили нову технологію економії електроенергії. Вона є пілотною для Групи Метінвест і однією з перших, використаних на підприємствах гірничо-металургійного комплексу України. Проект дозволить знизити собівартість нашої продукції. Це особливо актуально в умовах жорсткої конкуренції на зовнішніх ринках.

Директор ДТЕК ЕСКО Роман Федорченко підбив підсумки про перші результати тестування.

Ми реалізували «під ключ» енергосервісний контракт. Перші показники роботи перетворювачів частоти доводять, що прогнозована економія ресурсів реальна. Використання обладнання підвищує стабільність роботи насосів, а значить і всього ланцюжка виробництва, який від них залежить. Скоротиться і міжремонтний час, збільшиться продуктивність. У планах – впровадження подібних проектів на ЦГЗК та інших підприємствах Групи Метінвест.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають