9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 15 Серпня, 2022

Третій блок Південно-Української АЕС повністю перейшов на американське паливо

У 2018-му році АЕС здійснила повне завантаження паливом
Westinghouse блока №3. Блок став першим в Україні, що повністю працює на цьому паливі.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Голос України.

Паливо Westinghouse на українських АЕС раніше експлуатувалося лише в змішаних завантаженнях з російським. Тобто третій блок-мільйонник Южно-Української АЕС став першим енергоблоком у країні, який працює виключно на паливі компанії Westinghouse. У 2019 році на АЕС планують завершити дослідну експлуатацію цього палива і перейти до промислової. Це дозволить здійснити повне завантаження палива Westinghouse також до активної зони блока № 2 до 2020-го року, який на сьогодні завантажений американським паливом на 50%.

Крім того протягом року на станції здійснили низку технічних робіт. По-перше, тривала реконструкція системи технічного водопостачання атомної станції, що передбачає реалізацію будівництво п’яти бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача. Сьогодні струменеспрямовуюча завіса вже працює та розділяє зону скидання і зону забору води, яка використовується для охолодження технологічного обладнання другого контуру АЕС. Це дасть змогу в спекотні літні місяці знизити температуру потоку і генерувати додаткову електроенергію.

По-друге, на станції продовжували курс на досягнення цілей «Енергетичної стратегії України на період до 2030 року». Згідно з цією стратегією, енергетики працювали над проектами продовження термінів експлуатації енергоблоків ЮУАЕС. Виробниче життя першого і другого блоків було продовжено до 2023-го і 2025 року відповідно. Перший енергоблок ЮУАЕС успішно відпрацював п’ять років після того, як 2 грудня 2013-го було продовжено термін його експлуатації. З моменту продовження він виробив понад 33 млрд кіловат-годин електроенергії. Сьогодні на станції проводиться підготовка до продовження експлуатації енергоблоку № 3

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають