9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

ТехНова законтрактувала 225 тис тонн антрациту з Південно-Африканської Республіки

blank
Херсонський морський торгівельний порт

ТОВ “ТехНова” (контролює Дарницьку, Чернігівську, Черкаську та Сумську ТЕЦ) законтрактувала поставку 225 тис. тонн вугілля антрацитної групи з ПАР за ціною $96,6/тонна (з урахуванням доставки і перевантаження). Передає Національний промисловий портал, з посиланням на UAenergy.

Про це в ході засідання Національної комісії, що здійснює регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), повідомили гендиректор ТОВ “ТехНова” та т.в.о. директора Чернігівської ТЕЦ Олексій Щербина, генеральний директор ТОВ” Євро-Реконструкція “(ДарТЕЦ) В’ячеслав Селіванов і директор ТОВ “Сумитеплоенерго” (Сумська ТЕЦ) Дмитро Васюнін.

Чернігівська ТЕЦ законтрактувала 75 тис. тонн за ціною $ 96,6/тонна ($91 плюс $5,6 – перевантаження) і веде переговори про покупку ще 225 тис. тонн. Перше судно з вугіллям повинно прибути в Україну наприкінці травня, ще три човни – в III-IV кварталах. Контрагентом виступає міжнародний трейдер VITOL. Річна потреба Чернігівської ТЕЦ становить 450 тис. тонн вугілля.

Дарницька ТЕЦ також законтрактувала 75 тис. тонн за такою ж ціною і веде переговори про покупку ще 225 тис. тонн. Річна потреба ДарТЕЦ становить 440 тис. тонн вугілля.

Сумська ТЕЦ майже завершила переговори про постачання 75 тис. тонн антрациту, але її річна потреба у вугіллі становить 86 тис. тонн. При цьому для завершення поточного опалювального сезону компанія придбала 5 тис. Тонн антрациту у ПАТ “Центренерго”.

За словами представників ТЕЦ, основною проблемою для них на сьогодні є необхідність придбання вугілля по передоплаті, що лежать на акредитиві кошти заморожуються на термін до трьох місяців. При цьому навіть збільшені з 1 квітня тарифи не покриває в повній мірі витрат на імпорт антрациту.

Як повідомлялося, НКРЕКУ з 1 квітня збільшить тарифи на відпуск електроенергії для вугільних теплоелектроцентралей (ТЕЦ) на 9,2-22,7%. Зокрема, ціна вугілля антрацитної групи в тарифах закладена в розмірі 2222 грн/тонна, газової групи – 2071 грн/тонна (без ПДВ).

У НКРЕКУ відзначають, що на підставі моніторингу та аналізу цін на міжнародних ринках вугільної продукції в тарифах ТЕЦ на період з квітня по грудень 2017 року врахована середня ціна вугілля на рівні $70,48/тонна при калорійності 6000 ккал/кг з урахуванням курсу $26,894568 грн.

Крім того, при розрахунках тарифів ТЕЦ врахована середня ставка фрахту на перевезення вугілля з портів Амстердам-Роттердам-Антверпен в українські порти на рівні $9,84/тонна і середня ставка перевантаження на рівні $7,19/тонна.

Таким чином, в тарифах врахована середня ринкова ціна вугілля на європейському ринку з доставкою та розвантаженням в Україні в розмірі $87,51/тонна.

Останні новини:

Зараз читають