9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Сумське НВО з осені вироблятиме електрику для «Енергоринку» та генеруватиме тепло для власних потреб

blankПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» завершило великий внутрішній інвестиційний проект, згідно з яким виконало капітальний ремонт когенераційної газотурбінної установки потужністю 16 МВт (ЕГТУ-16), котра певний час була законсервована.

Ексклюзивність даного об’єкта полягає в тому, що він здатний виробляти не лише електричну енергію, а й супутньо генерувати теплову. У цілому, на відновлення ЕГТУ-16 витрачено у межах 22 млн грн. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр підприємства.

Когенераційна газотурбінна установка була введена в експлуатацію сумськими машинобудівниками у 2001 році й функціонувала протягом подальшого десятиліття. Проте з часом її рентабельність опинилася під питанням.

Тарифи на електрику були низькими, а от природний газ, що є паливом для ЕГТУ-16, почав підійматися в ціні. Тодішній аналіз показав, що об’єкт є економічно невиправданим, і його законсервували. Але часи змінилися. Коли в 2016 році прораховувалася приблизна окупність даного інвестпроекту, йшлося про 2-3 роки. Однак у зв’язку з останніми стрімкими змінами тарифів, думаю, що ЕГТУ-16 перейде на прибуткові рейки ще раніше, – пояснює головний інженер СНВО Олексій Жуков.

Тим не менш, ключовим стимулом для підприємства було досягнення максимальної енергетичної ефективності та ощадливого споживання носіїв.

За словами начальника енергодільниці №120 Віктора Одинцова, днями завершено ретельні випробування ЕГТУ-16. Результати тестувань навіть перевищили закладені технічні параметри. Власне, установка генерує 14,5 МВт електрики на годину при проектній потужності 13,4 МВт, а також видає за такий же проміжок часу 22 Гкал теплової енергії замість запланованих 21 Гкал.

Треба також зважити, що випробування проводилися при доволі теплій температурі. Узимку показники можуть бути ще вищими, оскільки котел «реагуватиме на погоду» і ставатиме продуктивнішим, коли за вікном встановиться серйозний мінус. Ще одна визначна особливість газотурбінної установки – її питомі норми споживання природного газу значно нижчі, ніж в інших теплогенеруючих компаній, – відзначає Віктор Пилипович.

На стаціонарну роботу енергоустановка має вийти у жовтні. Згенеровану електрику, відповідно до вимог чинного законодавства, Сумське НВО продаватиме ДП «Енергоринок», а от тепловою енергією обігріватиме свої виробничі майданчики.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають