9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 26 Липня, 2021

Сумське НВО з осені вироблятиме електрику для «Енергоринку» та генеруватиме тепло для власних потреб

 • ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» завершило великий внутрішній інвестиційний проект, згідно з яким виконало капітальний ремонт когенераційної газотурбінної установки потужністю 16 МВт (ЕГТУ-16), котра певний час була законсервована.

  Ексклюзивність даного об’єкта полягає в тому, що він здатний виробляти не лише електричну енергію, а й супутньо генерувати теплову. У цілому, на відновлення ЕГТУ-16 витрачено у межах 22 млн грн. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр підприємства.

  Когенераційна газотурбінна установка була введена в експлуатацію сумськими машинобудівниками у 2001 році й функціонувала протягом подальшого десятиліття. Проте з часом її рентабельність опинилася під питанням.

  Тарифи на електрику були низькими, а от природний газ, що є паливом для ЕГТУ-16, почав підійматися в ціні. Тодішній аналіз показав, що об’єкт є економічно невиправданим, і його законсервували. Але часи змінилися. Коли в 2016 році прораховувалася приблизна окупність даного інвестпроекту, йшлося про 2-3 роки. Однак у зв’язку з останніми стрімкими змінами тарифів, думаю, що ЕГТУ-16 перейде на прибуткові рейки ще раніше, – пояснює головний інженер СНВО Олексій Жуков.

  Тим не менш, ключовим стимулом для підприємства було досягнення максимальної енергетичної ефективності та ощадливого споживання носіїв.

  За словами начальника енергодільниці №120 Віктора Одинцова, днями завершено ретельні випробування ЕГТУ-16. Результати тестувань навіть перевищили закладені технічні параметри. Власне, установка генерує 14,5 МВт електрики на годину при проектній потужності 13,4 МВт, а також видає за такий же проміжок часу 22 Гкал теплової енергії замість запланованих 21 Гкал.

  Треба також зважити, що випробування проводилися при доволі теплій температурі. Узимку показники можуть бути ще вищими, оскільки котел «реагуватиме на погоду» і ставатиме продуктивнішим, коли за вікном встановиться серйозний мінус. Ще одна визначна особливість газотурбінної установки – її питомі норми споживання природного газу значно нижчі, ніж в інших теплогенеруючих компаній, – відзначає Віктор Пилипович.

  На стаціонарну роботу енергоустановка має вийти у жовтні. Згенеровану електрику, відповідно до вимог чинного законодавства, Сумське НВО продаватиме ДП «Енергоринок», а от тепловою енергією обігріватиме свої виробничі майданчики.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Львові виготовили найбільший в Україні вузол обліку газу (фото)

  Львівське підприємство на замовлення рівненського заводу Kronospan виготовила найбільший в Україні вузол обліку газу.

  На вулиці Полтави вийшла нова партія тролейбусів “Богдан” (відео)

  На маршрути Полтави комунальне підприємство “Полтаваелектроавтотранс” випустило нову партію тролейбусів "Богдан Т70117".Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Новини Полтавщини....

  Будівництво нової дороги до одеського порту вийшло на наступний етап

  Будівництво дороги в Одеський порт перейшло на наступний етап, почалося укладання геосітки.Про це повідомили "Укравтодору", передає Національний Промисловий Портал.

  Харківський коксовий завод модернізує виробництво та розширює штат

  Коксовий завод "Новомет" розпочав програму з модернізації виробництва, покращення екологічних показників та створив нові робочі місця.Як зазначив директор заводу...

  На Львівщині збудували реабілітаційний комплексний центр для осіб з інвалідністю

  У Великому Любіні Львівської області запрацювала нова філія Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина». Комплекс будували 12 років, залучивши 95...

  Комплексом протикорабельних ракет «Нептун» зацікавилися три іноземні країни

  У вітчизняному ракетному протикорабельному комплексі РК-360МЦ «Нептун» зацікавлені три країни.Про це в інтерв’ю для «Новинарня» розказав Генеральний конструктор КБ «ЛУЧ»...

  Китайська компанія хоче інвестувати у виробництво електрокарів в Україні

  Один з китайських виробників електромобілів планує розташувати своє виробництво в Україні.Про це розповів генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і...

  «Артем» провів випробування боєприпасів калібру 155-мм (фото)

  ДАХК «Артем», який входить до складу ДК «Укроборонпром» випробував власний боєприпас калібру 155 мм.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  У Миколаєві розробили новий проєкт десантного катера

  Миколаївське державне підприємство «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (ДПЦК) розробило і представило проєкт нового десантного катера «Пелікан».

  Літак Ан-70 відновив польоти після тривалого простою (відео)

  Середньомагістральний вантажний літак Ан-70, в рамках підготовки до святкового параду на День Незалежності, 23 липня повернувся у...

  До України прибув п’ятий гелікоптер H145 для Національної поліції

  П’ятий гелікоптер H145 для Національної поліції у середу, 21 липня, прибув до України.Передає Національний...

  Будівництво нової дороги до одеського порту вийшло на наступний етап

  Будівництво дороги в Одеський порт перейшло на наступний етап, почалося укладання геосітки.Про це...