9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Сонячна електростанція Укртрансгазу заробила перший мільон грн

Сонячна електростанція Укртрансгазу згенерувала 157 МВт зеленої електроенергії станом на червень 2018 року.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Укртрансгазу.

Цього обсягу вистачило би, наприклад,  для забезпечення місячної потреби п’яти житлових  24-поверхових «свічок», або близько 280 середньостатистичних приватних будинків. У грошовому еквіваленті це понад 1 млн грн, – повідомляє Департамент корпоративних комунікацій компанії.

В наступному півріччі, згідно проектної потужності сонячної електростанції, виробіток електроенергії має скласти 174 мВт, що дорівнює 1,1 млн грн.

Математика цього факту свідчить, що Укртрансгаз виправдано рухається в енергоефективному напрямі. Компанія також в комплексі розглядає технічну, економічну та екологічну доцільність встановлення станцій альтернативної енергетики для живлення віддалених невеликих об’єктів ГТС, щоб у результаті бути надійним та ефективним підприємством.

Ця станція є пілотним проектом відновлювальної енергетики серед компаній групи «Нафтогаз України».  Об’єкт запущено в експлуатацію на початку 2017 року. СЕС складається з 1140 сонячних панелей загальною потужністю 300 кВт. Очікується, що об’єкт буде генерувати до 400 МВт*год електроенергії на рік. За попередніми розрахунками, найбільшу кількість енергії – 55 МВт*год – станція може виробити у липні, а найменшу – 6,2 МВт*год – у грудні. З грудня 2017 року вироблену станцією енергію філія Укртрансгазу – «Укргазтехзв`язок» (на даху виробничого цеху якої й розташовані сонячні панелі) продає за «зеленим тарифом» до єдиної енергетичної системи України – ДП «Енергоринок».

Останні новини:

Зараз читають