9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Службу енергоблока №1 Південноукраїнської АЕС продовжать ще на 10 років

Експлуатацію енергоблока №1 Південноукраїнської атомної електростанції продовжать ще на 10 років.

Про це повідомив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, передає Промисловий Портал з посиланням на Facebook-сторінку Енергоатому.

Так на засіданні Колегії Держатомрегулювання прийнято рішення про можливість продовження довгострокової безпечної експлуатації енергоблока №1 Південноукраїнської АЕС ще на 10 років – до грудня 2033. Відповідні зміни до ліцензії незабаром будуть внесені Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ).

«Ми отримали підтвердження можливості подальшої безпечної експлуатації цього енергоблока ще на 10 років, протягом яких гарантовані ядерна та радіаційна безпека, захист персоналу, населення та довкілля. Унікальність цієї події в тому, що вперше в Україні всі необхідні процедури та експертизи для отримання відповідного висновку здійснювались згідно із західними стандартами та без тривалого відключення енергоблока», – наголосив Петро Котін.

Він нагадав, що раніше для проведення усіх експертиз та дотримання процедур щодо прийняття рішення про можливість подальшої експлуатації енергоблока будь-якої з вітчизняних атомних електростанцій енергоблок мав бути зупинений на тривалий термін – від 200 до 250 днів.

«Цього разу ми пройшли всі необхідні процедури для продовження терміну експлуатації першого енергоблока ПАЕС, зберігаючи генерацію та забезпечуючи електроенергією наших громадян. Впровадження такої світової практики фахівцями Енергоатома та експертами ДІЯРУ суттєво підвищило ефективність та якість нашої роботи», – зазначив президент Компанії.

Останні новини:

Зараз читають