9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Березня, 2023

Швеція та Франція виділять майже 5 млн доларів для роботи МАГАТЕ в Україні

Швеція пообіцяла виділити майже 2 мільйони доларів Міжнародному агентству з атомної енергетики (МАГАТЕ) для роботи в Україні.

Про це повідомляє CNN, передає Промисловий Портал з посиланням на Економічна Правда.

У четвер уряд Швеції пообіцяв виділити 20 млн шведських крон (1,95 млн дол) МАГАТЕ на підтримку його місії з ядерної безпеки в Україні.

“Внаслідок агресії Росії ми спостерігали кілька атак у безпосередній близькості від атомних електростанцій протягом останнього року, що створює дуже значні ризики”, — сказав міністр міжнародного розвитку та зовнішньої торгівлі Швеції Йохан Форсселл.

Він додав, що посилення важливої роботи МАГАТЕ щодо підтримки та підвищення безпеки українських атомних електростанцій є терміновим питанням.

Також Франція виділить 3 млн євро на розгортання місії Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на українських АЕС і забезпечення безпеки на ядерних об’єктах.

Про це повідомила міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна під час візиту до Одеси в четвер.

“Нас дуже турбує питання ядерної безпеки та безпеки ядерних об’єктів. МАГАТЕ нещодавно відвідало Україну, щоб забезпечити присутність своїх експертів на всіх українських АЕС”, – сказала вона.

Міністр наголосила, що це дуже важливий крок для забезпечення ядерної безпеки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають