9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Школяр з Рівненщини створив проект автономного економічного опалення

blankСтаршокласник із Дубно Рівненської області Василь Перевозчиков придумав і розробив енергоефективний проект, який буде корисним для застосування у зоні АТО. Нещодавно він отримав відзнаку Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти та науки України.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на EcoTown.

Повна назва роботи Василя – «Автономне економічне опалення приміщень для ведення малого і середнього бізнесу, військових об’єктів (склади, госпіталі) та мобільних об’єктів в зоні АТО».

Головна проблема енергозабезпечення полягає в тому, що енергоносії стають дуже дорогими, особливо – природній газ. Це змушує шукати альтернативні види палива. Одним з таких видів є звичайний торф, запаси якого у Рівненській області є досить значними. Використовуючи цей вид палива, можна сконструювати модель опалювальної системи для невеликих приміщень, економічність якої досягається оригінальним паливним котлом, ефективними обігрівачами, та нестандартною конструкцією шлюзових дверей, – пояснює Василь.

blankПаливний котел Василя відрізняється не лише своєю економічністю: його можна пристосувати для опалення приміщення будь-яким видом екологічного палива.

Котел дуже простий за своєю конструкцією. Він має металевий ствол з воронкою через який в топку можна завантажувати дрова, торф, будь-які відходи (наприклад лушпиння). Одне слово – все, що є під рукою, – говорить керівник гуртка «Юний винахідних і раціоналізатор» Дубенської міської станції юних техніків Ярослав Павлик, вихованцем якого є Василь. – Коли у котлі горить
паливо, гарячі димові гази піднімаються вверх лабіринтом, який спірально обвиває центральний ствол. Така конструкція продовжує час надходження продуктів згоряння, за рахунок чого збільшується ефективність нагрівання води. У котлі паливо, по мірі згоряння, опускається зверху вниз до топки. Дим виходить через трубу, що під’єднана до димоходу.

blankУ своєму проекті Василь також розробив радіатор опалення, який значно легший і дешевший, ніж аналогічні чавунні. Нагрівальний прилад Василя слугуватиме не гірше чавунного завдяки використанню піску, що має хорошу теплопровідність і теплоємність.

А щоб вберегти тепло в приміщеннях (на військових складах чи госпіталях) і убезпечитися від протягів, школяр пропонує застосовувати шлюзові двері, які можна виготовити з будь-якого матеріалу – сталі, алюмінію чи дерева.

Василь представляв свою область на Всеукраїнському конкурсі молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» в номінації «Проект «Моє енергетичне рішення». Всього у конкурсі взяли участь 232 учнівські роботи, з яких 55 пройшли у фінал.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають