9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 27 Січня, 2023

Селище на Кіровоградщині освітлюється ліхтарями на сонячних панелях

blankСело Тарасівка, що розташоване у Олександрійському районі Кіровоградської області, освітлюється ліхтарями на сонячних панелях.

П’ять світлодіодних ліхтарів, які працюють від енергії сонячного світила, встановили на головній вулиці маленького населеного пункту.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на EcoTown.

«Зелену» систему освітлення облаштували за кошти сільського бюджету. Монтаж здійснило місцеве підприємство ТОВ “Еко-Біо-Тех”.

Вулиця «сонячних» ліхтарів обійшлася у 130 тисяч гривень, один ліхтар – 26 тисяч гривень.

Тарасівка вже давно не освітлювалася – послуги Олександрійського РЕМу були занадто дороговартісними, розповідає Михайлівський сільський голова Сергій Гаврилов.

Встановили 5 автономних стовпів, кожен з яких складається з сонячної панелі, світлових датчиків, діодного світильника, акумулятора і системи налаштування, – каже він. – Зараз ми налаштували систему так, щоб вона працювала, починаючи з перших сутінків до опівночі, а потім вона діятиме аж до світанку.

«Сонячні» ліхтарі працюють з листопада 2016 року, зазначає Сергій Гаврилов. “Взимку у похмурі дні система може світити від чотирьох до п’яти годин безперервно», – наголошує сільський голова.

У Тарасівці планують встановити ще 4-5 світлодіодних ліхтарів з більшим коефіцієнтом корисної дії.

Активно використовують альтернативні джерела енергії й ще два маленьких сусідніх села у Олександрійському районі. Завдяки сонячній енергії освітлюється одна із центральних вулиць у Піщаному Броді – сучасні вуличні ліхтарі встановили за сприяння місцевого підприємства ФГ «Ріта», а у сусідній Лікарівці облаштували три «сонячні» ліхтарі за кошти громади.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають