9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Рівненська АЕС завершує реалізацію технічного переоснащення енергоблоку №3

Енергоблок №3 Рівненської АЕС із грудня 2017 року перебуває у планово-попереджувальному ремонті (ППР), в рамках якого із метою продовження терміну його експлуатації вже завершується реалізація низки заходів Програми ПТЕ та Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Енергоатому.

Як розповів заступник начальника цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ) із систем контролю та управління Олександр Пузирніков, у рамках проведення ППР-у енергоблоку №3 на першому каналі системи безпеки енергоблоку №3 здійснено реконструкцію та заміну шаф уніфікованого комплексу технічних засобів на сучасний програмно-технічний комплекс (ПТК) вітчизняного виробництва ПАТ «НВП «Радій» (м. Кропивницький). Крім заміни технічних засобів і кабельної продукції, також був виконаний ремонт приміщення, в якому розташований комплекс. Згідно з концептуальним технічним рішенням у 2019-2020 роках на другому і третьому каналах системи безпеки енергоблоку №3 заплановані роботи з модернізації систем контролю і управління з повною заміною кабельної продукції.

Значний обсяг робіт з модернізації персоналом цеху ТАВ та підрядних організацій здійснено на блочному щиті керування (БЩК). На завершальному етапі – заміна панелей та пультів БЩК реакторного відділення. У приміщенні систем нормальної експлуатації реакторного відділення завершуються монтажні роботи обладнання новітнього ПТК, яке поступово вводиться у роботу. Усі заходи виконуються згідно із графіком пуску енергоблоку №3. За словами Олександра Пузирнікова, встановлене обладнання виготовлене ПАТ «НВП «Радій» та є гідною альтернативою сучасним закордонним аналогам, а за деякими технічними характеристиками перевершує його.

В рамках продовження життєдіяльності енергоблоку №3 на усіх трьох каналах безпеки – дизель-генераторних станціях ДГС-31, ДГС-32 та ДГС-33 персоналом ЦТАВ та електроцеху спільно із підрядними організаціями реалізовано комплекс робіт із модернізації обладнання системи автоматичного управління резервної дизельної електростанції (САУ РДЕС). САУ РДЕС – це одна з основних частин системи аварійного електропостачання для всіх трьох каналів системи безпеки енергоблоку, що призначена для забезпечення автоматичного, ручного, місцевого та дистанційного автоматизованого управління технічними засобами РДЕС, захисту обладнання в позаштатних і аварійних ситуаціях, сигналізації, а також для забезпечення високої ефективності роботи даного обладнання, зменшення експлуатаційних витрат і рішення задач оптимального управління технологічним обладнанням та режимами роботи дизельної електростанції. Постачальником обладнання – програмно-технічного комплексу САУ РДЕС є ТОВ «Вестрон» (м. Харків). Наразі успішно виконано монтаж, проведено пусконалагоджувальні роботи та випробування обладнання даної системи.

Модернізація САУ РДЕС являє собою заміну обладнання автоматики, вимірювальних каналів, релейного захисту, сигналізації та силового електроживлення трьох дизель-генераторних станцій ДГС-31, ДГС-32 та ДГС-33 і систем аварійного електропостачання споживачів другої групи надійності каналів системи безпеки енергоблоку №3 РАЕС шляхом заміни обладнання і створення САУ РДЕС на базі сучасної мікропроцесорної техніки. Роботи з модернізації та технічного переоснащення обладнання та систем спрямовані на підвищення рівня безпеки та покращення надійності роботи енергоблоку №3 РАЕС, що дозволить продовжити його експлуатацію у понадпроектний термін, – прокоментував Олександр Пузирніков, – Сьогодні усі три дизель-генераторні станції енергоблоку №3 введені в експлуатацію, наразі вони перебувають у режимі «чергування». Закінчується облагороджування приміщень та встановлення світлодіодного освітлення.

Масштабна заміна електротехнічного обладнання енергоблоку №3 на сучасне дозволить безпечно продовжувати виробляти теплову та електричну енергію і в понадпроектний період.

Останні новини:

Зараз читають