9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

Рівненська АЕС завершує модернізацію автоматизованої системи радіаційного контролю

Рівненська АЕС завершує реалізацію низки заходів Програми продовження терміну експлуатації (ПТЕ) та Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС (КзПБ) на енергоблоці №3. В рамках зазначених заходів виконано модернізацію автоматизованої системи радіаційного контролю енергоблоку (СРК) №3 РАЕС.

Рівненська АЕС дотримується високого ступеня відповідальності у сфері забезпечення радіаційного контролю. Виконана модернізація систем радіаційного контролю (СРК) на усіх енергоблоках та спецкорпусах РАЕС сприятиме підвищенню рівня безпеки та надійності Рівненської атомної електростанції. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу РАЕС.

Наприкінці червня на енергоблоці №3 Рівненської АЕС змонтовано та налагоджено вісім нових радіометрів ExitScan-2C, які встановлені замість радіометрів радіаційного контролю в санперепускниках спеціального корпусу №2. Дані радіометри призначені для вимірювання забрудненості поверхонь альфа- та бета-активними речовинами в разі перевищення рівня забрудненості над дозволеним граничним рівнем. Постачальником нового обладнання став чеський виробник «VF a. s», монтаж здійснює підрядна організація ТОВ КНМУ «Електропівденмонтаж» (м. Вараш).

Як зазначив заступник начальника цеху радіаційної безпеки РАЕС Станіслав Любчич, модернізація автоматизованої системи радіаційного контролю енергоблоку №3 та спецкорпусу №2 Рівненської АЕС фінансується за рахунок коштів ЄБРР/Євратом та ДП «НАЕК «Енергоатом».

На сьогоднішній день вже закінчено монтаж та пуско-налагоджувальні роботи модернізованої СРК енергоблоку №3 та спецкорпусу №2. До Держатомрегулювання спрямовано на погодження технічна документація на введення в дослідну експлуатацію СРК.

В ході планово-попереджувального ремонту енергоблоку №3, який розпочався 8 грудня 2017 року, у три етапи було здійснено заміну всіх елементів існуючої автоматизованої системи радіаційного контролю на енергоблоці №3 РАЕС. Реалізація цих заходів сприятиме підвищенню рівня безпеки та надійності атомних енергоблоків підприємства.

Останні новини:

Зараз читають