9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Рівненська АЕС впроваджує програми підвищення рівня безпеки енергоблоків

З метою контролю та аналізу стану реалізації спільного з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейського співтовариства з атомної енергії проекту Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС (КзПБ), що реалізується на Рівненській АЕС, 19-21 червня проммайданчик електростанції відвідали представники ЄБРР – банку-кредитора програми, консультанта-інспектора кредиторів (КІК) та групи управління проектами КзПБ.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Енергоатому.

До складу делегації увійшли представник банку-кредитора КзПБ ЄБРР в Україні Валерій Кулішенко, представники КІК – Георгій Кривошеїн, Мігле Юрчуконіте та Егле Гервіте. Від групи управління проектом виступив Антон Дирін. У ході візиту учасники делегації спільно із представниками РАЕС провели моніторинг виконання контрактів, що реалізуються на підприємстві за програмою КзПБ, а також обговорили план подальших дій, потенційні проблемні питання та узгодила можливі коригувальні заходи.

В рамках перебування експертами проведено інтерв’ювання кураторів реалізації Програми, перевірку проектної та технічної документації, зустріч із представниками Держатомрегулювання України на Рівненській АЕС. Побувавши на енергоблоці №3 РАЕС, де виконується значний комплекс заходів КзПБ за кредитні кошти, візитери оглянули обладнання першого каналу системи безпеки, блочного щита керування, дизель-генераторної станції ДГС-33. За словами консультанта-інспектора кредитора Георгія Кривошеїна, поставлене устаткування в рамках КзПБ є високотехнологічним, вирізняється належною якістю й відповідає усім сучасним вимогам, виготовлене надійними постачальниками. Перевіривши, в якому стані знаходиться обладнання на складі, представники банку-кредитора відмітили належні умови його зберігання.

Експерти ЄБРР зазначили, що за результатами проведеного моніторингу зауважень до виконання заходів КЗПБ на проммайданчику Рівненської АЕС у них немає. «Впродовж триденного візиту на РАЕС зібрано всю необхідну інформацію щодо реалізації проекту КзПБ на РАЕС для передачі у банк-кредитор. На нашу думку, Програма  впроваджується успішно. Колектив рівненських атомників докладає максим зусиль для виконання усіх заходів, особливо на енергоблоці №3. У зв’язку із тим, що реалізація КзПБ розрахована до 2020 року, наступні зустрічі представників та групи консультантів банку-кредитора заплановані на 2019 та 2020 роки», – підсумував Георгій Кривошеїн.

blank

blank

Довідка. Комплексна зведена програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ), яка затверджена Кабінетом Міністрів України розрахована на період до 2020 року. Загальна оцінна вартість програми становить близько 1,4 мільярдів євро, в тому числі за рахунок кредитів ЄБРР та Євроатому – 600 мільйонів євро. Умовою кредитних угод є прозорість і відповідність європейським стандартам усіх етапів впровадження програми, починаючи з підготовки та проведення процедур торгів щодо закупівель обладнання та послуг (складання технічних документів, листування з майбутніми учасниками), продовжуючи постачанням обладнання, його монтажем і закінчуючи введенням у експлуатацію. Реалізація КзПБ дозволить виконати міжнародні зобов’язання України щодо рекомендацій МАГАТЕ та ЄС у частині підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають