9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 25 Лютого, 2021

Рівненська АЕС спільно з GE Power має намір підвищити потужність енергоблоків за рахунок модернізації обладнання

 • На майданчику Рівненської АЕС відбулась виробнича нарада з обговорення технічних пропозицій щодо підвищення потужності енергоблоків №№3, 4 за рахунок модернізації обладнання 2-го контуру, розташованого у машинному залі.

  У зустрічі взяли участь представники компанії General Electric Power (GE Power) (Польща) та відокремленого підрозділу «Ременерго», головний інженер РАЕС та його заступники з електрообладнання та систем контролю і управління, технології та інжинірингу, експлуатації енергоблоків №№3, 4, а також керівники та спеціалісти електричного цеху, турбінного цеху 2 та цеху теплової автоматики та вимірювань. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Рівненської АЕС.

  Польська компанія GE Power входить до складу корпорації General Electric, яка є одним зі світових лідерів в розробці реакторних технологій, виготовленні та модернізації електротехнічного обладнання для АЕС.

  В рамках співпраці НАЕК  «Енергоатом» і GE Power, яка стартувала у вересні минулого року у сфері модернізації українських АЕС, на енергоблоках мільйонниках РАЕС, ЮУАЕС та ХАЕС заплановано здійснити модернізацію обладнання машинних залів, яка за розрахунками спеціалістів GE дозволить збільшити встановлену потужність і коефіцієнт корисної дії турбогенераторів енергоблоків АЕС щонайменше на 7% за рахунок підвищення ефективності та безпеки обладнання, а також продовжити кінцевий термін експлуатації енергоблоку та запровадити сучасні системи керування технологічним процесом.

  Як зазначив технічний директор проекту Дірк Рен’євскі, під час модернізації компанія GE, ґрунтуючись на новітніх рішеннях, використовує лише сучасні матеріали, перевірені технології та сучасні розрахунки обладнання, які дозволяють отримати більш точні результати електромеханічних та теплових розрахунків турбогенератора. Також іноземець розповів, що одним із етапів модернізації є процес 3D моделювання, так зване сканування обладнання машзалу енергоблоку, яке проводиться напередодні з метою уникнення будь-яких проблемних питань під час монтажу обладнання.

  Представники GE Power детально розповіли про етапи, цілі та очікувані результати від модернізації систем машзалу, її переваги та особливості. В рамках візиту гості відвідали машзал енергоблоку №3 – першого мільйонника РАЕС, де наочно ознайомились з його обладнанням. У свою чергу, кожна із АЕС повинна провести власний аналіз, видати свої попередні висновки та  пропозиції щодо можливості реалізації проекту, –прокоментував заступник головного інженера РАЕС з електрообладнання та систем контролю і управління Андрій Козюра, – Безумовно, підвищення потужності енергоблоків – це один із найбільш економічних і ефективних шляхів отримання додаткової електроенергії. Такий напрям діяльності реалізується в різних країнах для енергоблоків різного типу і є одним з пріоритетних в досягненні найкращих економічних показників.

  В результаті обговорення обома сторонами підписано спільний протокол з технічними пропозиціями та питаннями від РАЕС. Після розгляду протоколів від трьох атомних електростанцій представниками Енергоатома та GE буде розроблено єдиний підхід з модернізації обладнання 2-го контуру машинних залів енергоблоків-мільйонників.

  Ми розглядаємо цей проект з урахуванням не тільки підвищення потужності за рахунок модернізації обладнання 2-го контуру, а й однозначного підвищення потужності реакторної установки, лише в цьому випадку він буде мати економічно вигідний ефект, – підкреслив головний інженер – перший заступник генерального директора РАЕС Павло Ковтонюк. – Попереду нас чекає тісна співпраця. Переконаний, що досвід General Electric слугуватиме успішній реалізації проекту.

  Рівненська АЕС постійно працює над модернізацією енергоблоків, встановлює лише якісне обладнання та користується послугами перевірених компаній, що постачають надійне обладнання для атомної галузі.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В “Укрзалізниці” розповіли про проєкт приміських поїздів City Express

  Голова правління АТ "Укрзалізниця" Володимир Жмак в ході Всеукраїнського форуму "Україна 30. Інфраструктура" в загальних рисах поділився...

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним силам партію танків Т-72АМТ

  «Київський бронетанковий завод» передав Збройним Силам України чергову партію з п’яти одиниць відремонтованих танків Т-72. Підприємство «Укроборонпрому» модернізувало бойову техніку в рамках...

  У Києві створено Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій

  На географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка створено Експертно-консультаційний центр з розвитку громад та територій.Повідомляє...

  Ефіопія відкрила ринок столових яєць для України

  Компетентні органи України та Ефіопії погодили сертифікат здоров'я на експорт столових яєць, що дозволить українським виробникам експортувати цю продукцію до Ефіопії. 

  Латвія передала українській армії партію санітарних авто

  Літак Повітряних сил ЗСУ доставив у аеропорт Бориспіль партію спеціальних медичних автомобілів з Латвії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Європейський інвестиційний банк інвестує в ремонт та модернізацію шлюзів на Дніпрі

  Міністерство інфраструктури України приступає до підготовки фінансового договору з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) з питань ремонту та модернізації дніпровських шлюзів.

  Українські медики вперше у світі видалили пухлину ока методом електрозварювання

  Одеські медики з Інституту очних хвороб та тканинної терапії імені Філатова провели унікальну операцію з видалення великої пухлини ока методом електрозварювання. Цей...

  “Укравтодор” сертифікуватиме процес закупівель і переведе тендерну документацію в електронний формат

  "Укравтодор" у 2021 році планує сертифікувати процес закупівель в рамках співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) в частині протидії корупції.

  Зараз читають

  На модернізацію фрегата «Гетьман Сагайдачний» виділять 436 мільйонів гривень

  Цьогоріч на модернізацію флагмана Військово-морських сил ЗС України фрегату «Гетьман Сагайдачний» виділять 436 мільйонів гривень.

  Hyundai готова до локалізації виробництва швидкісних поїздів в Україні

  Південнокорейський виробник залізничної техніки та інфраструктури Hyundai Corporation оголосив про умови, на яких має намір продовжити співпрацю...

  Європейська бізнес-асоціація виступає за режим пільгового ввезення обладнання для будівництва барж в Україні

  Європейська бізнес-асоціація виступає за введення в Україні пільгового режиму ввезення обладнання для будівництва барж і барже-буксирних складів...

  “Інтерпайп” будує цех з виробництва колісних пар для США та ЄС

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" має намір відповідно до раніше намічених планів ввести в експлуатацію новий додатковий цех...