9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Рівненська АЕС спільно з GE Power має намір підвищити потужність енергоблоків за рахунок модернізації обладнання

На майданчику Рівненської АЕС відбулась виробнича нарада з обговорення технічних пропозицій щодо підвищення потужності енергоблоків №№3, 4 за рахунок модернізації обладнання 2-го контуру, розташованого у машинному залі.

У зустрічі взяли участь представники компанії General Electric Power (GE Power) (Польща) та відокремленого підрозділу «Ременерго», головний інженер РАЕС та його заступники з електрообладнання та систем контролю і управління, технології та інжинірингу, експлуатації енергоблоків №№3, 4, а також керівники та спеціалісти електричного цеху, турбінного цеху 2 та цеху теплової автоматики та вимірювань. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Рівненської АЕС.

Польська компанія GE Power входить до складу корпорації General Electric, яка є одним зі світових лідерів в розробці реакторних технологій, виготовленні та модернізації електротехнічного обладнання для АЕС.

В рамках співпраці НАЕК  «Енергоатом» і GE Power, яка стартувала у вересні минулого року у сфері модернізації українських АЕС, на енергоблоках мільйонниках РАЕС, ЮУАЕС та ХАЕС заплановано здійснити модернізацію обладнання машинних залів, яка за розрахунками спеціалістів GE дозволить збільшити встановлену потужність і коефіцієнт корисної дії турбогенераторів енергоблоків АЕС щонайменше на 7% за рахунок підвищення ефективності та безпеки обладнання, а також продовжити кінцевий термін експлуатації енергоблоку та запровадити сучасні системи керування технологічним процесом.

Як зазначив технічний директор проекту Дірк Рен’євскі, під час модернізації компанія GE, ґрунтуючись на новітніх рішеннях, використовує лише сучасні матеріали, перевірені технології та сучасні розрахунки обладнання, які дозволяють отримати більш точні результати електромеханічних та теплових розрахунків турбогенератора. Також іноземець розповів, що одним із етапів модернізації є процес 3D моделювання, так зване сканування обладнання машзалу енергоблоку, яке проводиться напередодні з метою уникнення будь-яких проблемних питань під час монтажу обладнання.

Представники GE Power детально розповіли про етапи, цілі та очікувані результати від модернізації систем машзалу, її переваги та особливості. В рамках візиту гості відвідали машзал енергоблоку №3 – першого мільйонника РАЕС, де наочно ознайомились з його обладнанням. У свою чергу, кожна із АЕС повинна провести власний аналіз, видати свої попередні висновки та  пропозиції щодо можливості реалізації проекту, –прокоментував заступник головного інженера РАЕС з електрообладнання та систем контролю і управління Андрій Козюра, – Безумовно, підвищення потужності енергоблоків – це один із найбільш економічних і ефективних шляхів отримання додаткової електроенергії. Такий напрям діяльності реалізується в різних країнах для енергоблоків різного типу і є одним з пріоритетних в досягненні найкращих економічних показників.

В результаті обговорення обома сторонами підписано спільний протокол з технічними пропозиціями та питаннями від РАЕС. Після розгляду протоколів від трьох атомних електростанцій представниками Енергоатома та GE буде розроблено єдиний підхід з модернізації обладнання 2-го контуру машинних залів енергоблоків-мільйонників.

Ми розглядаємо цей проект з урахуванням не тільки підвищення потужності за рахунок модернізації обладнання 2-го контуру, а й однозначного підвищення потужності реакторної установки, лише в цьому випадку він буде мати економічно вигідний ефект, – підкреслив головний інженер – перший заступник генерального директора РАЕС Павло Ковтонюк. – Попереду нас чекає тісна співпраця. Переконаний, що досвід General Electric слугуватиме успішній реалізації проекту.

Рівненська АЕС постійно працює над модернізацією енергоблоків, встановлює лише якісне обладнання та користується послугами перевірених компаній, що постачають надійне обладнання для атомної галузі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають