9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

Рівненська АЕС перейде на паливні збірки компанії Westinghouse

В рамках технічної наради, яка відбулась на Рівненській АЕС, обговорено питання можливої співпраці у сфері ядерної енергетики з компанією Westinghouse Electric Company.

В обговоренні взяли участь головний інженер РАЕС, його заступники, керівники структурних підрозділів електростанції та представники шведського відділення Westinghouse Electric Sweden AB. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Енергоатому.

Ознайомчу презентацію про діяльність компанії Westinghouse Electric Sweden AB, її основні напрямки, набутий досвід та досягнення провели її представники – директор з роботи із замовником (ринки ВВЕР) Сеппо Корхонен, менеджер з продукції Зоран Вуйіч та менеджер з розвитку бізнесу київського офісу Олександр Рихло.

Як зазначив Сеппо Корхонен, серед основних напрямків діяльності Westinghouse в Україні, окрім виготовлення та поставки ядерного палива компанія впроваджує ряд інших проектів. Зокрема, на енергоблоках 1, 2 Южно-Української АЕС реалізовується проект з фільтрованого скиду тиску з гермооболонки, а на чотирьох енергоблоках ЗАЕС тривають роботи за проектом щодо провадження систем післяаварійного моніторингу (ПАМС) та моніторингу концентрації водню. Також компанія Westinghouse є учасником реалізації одного із важливих проектів, який нині входить до числа найпріоритетніших завдань Енергоатома – «Енергетичний міст «Україна-Європейський Союз», яким передбачено експорт електричної енергії з енергоблоку №2 Хмельницької АЕС до країн ЄС. Європейський фахівець висловив сподівання щодо плідної співпраці зі спеціалістами Рівненської АЕС у майбутньому.

У ході наради обговорено можливості компанії Westinghouse щодо співпраці в області поставки систем примусового скидання тиску та тривалого охолодження контайменту для малих енергоблоків РАЕС та поточні плани електростанції щодо реалізації «постфукусімських заходів» на енергоблоках ВВЕР-440 та ВВЕР-1000, а саме: примусове скидання тиску (водню) з гермооболонки, зниження концентрації водню в гермооболонці, утримання розплаву ядерного палива в корпусі реактора. За словами заступника головного інженера РАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Сергія Боришкевича, це малоймовірні події, які виникають при тяжких аваріях на АЕС.

Окрім того, окрему увагу було приділено питанню диверсифікації джерел постачання ядерного палива на РАЕС. У рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій України і зниження залежності від одного постачальника, російської компанії «ТВЕЛ», ДП «НАЕК «Енергоатом» у квітні 2014 року уклав договір із компанією Westinghouse, яка виробляє паливо на своєму заводі в Швеції. У 2015 році Южно-Українська АЕС успішно виконала завантаження модернізованого палива ТВС-WR виробництва Westinghouse на третьому енергоблоці. У квітні 2015 року цей блок був підключений до енергомережі країни. 2016 року «Енергоатом» поставив на Запорізьку АЕС першу партію ядерного палива компанії Westinghouse.

Сьогодні згідно з підписаною угодою енергоблоки №2, 3 ЮУАЕС та №1, 3, 4 та 5 ЗАЕС переходять на паливо Westinghouse. Наразі основним постачальником ядерного палива на РАЕС є АТ «ТВЕЛ» (Росія). Відповідно до міжнародних норм в енергогенеруючій компанії необхідно мати декілька альтернативних постачальників однієї продукції. Нас цікавили досягнення та напрацювання у сфері виробництва американського ядерного палива як для енергоблоків-мільйонників, так і для малих енергоблоків ВВЕР-440. Питання розповсюдження цього палива на РАЕС і інші енергоблоки буде вирішуватись на рівні НАЕК «Енергоатом, – прокоментував Сергій Боришкевич.

Теми, що обговорювались під час зустрічі є актуальними для Рівненської АЕС, адже вони наразі розглядаються або ж знаходяться на тій чи іншій стадії розробки. Особливо це стосується «постфукусімських» заходів для енергоблоків №1,2 РАЕС, – підсумував головний інженер – перший заступник генерального директора РАЕС Павло Ковтонюк.

Результатом проведення наради, буде підписання протоколу усіма її учасниками, до якого будуть  внесені прийняті рішення та пропозиції.

Останні новини:

Зараз читають