9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Рада спростила доступ до земельних ділянок для видобутку нафти і газу

За прийняття законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі” проголосували 256 депутатів.

Верховна Рада прийняла закон, яким вносяться зміни до деяких законодавчих актів України з метою спрощення доступу нафтогазовим компаніям до земельних ділянок для проведення розвідки і видобутку вуглеводнів. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на ABCnews.

За ухвалення в другому читанні законопроекту №3096-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі” проголосували 256 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Даним законопроектом пропонуються зміни, спрямовані на поліпшення процедури надання земельних ділянок для проведення розвідувальних робіт і робіт з будівництва, технічного обслуговування об’єктів трубопровідного транспорту та інших дозвільних процедур в нафтогазовій галузі, що допоможе оптимізувати витрати підприємства галузі при проведенні таких робіт і збільшити реально обсяги видобутку нафти і газу, – сказала член фракції “Блок Петра Порошенко” і парламентського Комітету з питань паливно-енергетичного до омплекс Ольга Белькова, доповідаючи по законопроекту.

Згідно з пояснювальною запискою, законом передбачається можливість використання механізму сервітуту для будівництва об’єктів нафтогазовидобування і трубопровідного транспорту, що дозволить використовувати земельні ділянки без зміни їх цільового призначення.

Також встановлюється, що зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок для проведення робіт з буріння і облаштування нафтогазових свердловин, будівництва та експлуатації об’єктів трубопровідного транспорту тощо може здійснюватися без спеціального дозволу, а на підставі робочого проекту із землеустрою.

Крім цього, для зменшення кількості погоджень проектних документів органами державного гірничого нагляду скасовується обов’язковість отримання гірничого відводу.

Це є застарілою радянською практикою і його функції майже повністю дублюються з функціями спеціальних дозволів на видобуток корисних копалин, – наголошується в пояснювальній записці.

Також вносяться зміни, якими скасовується необхідність реєструвати об’єкти нафтогазовидобутку як об’єкти містобудування. Законом надається можливість розширити коло суб’єктів, які можуть проводити геолого-економічну оцінку запасів нафти і газу.

Крім цього, надрокористувачі отримують право розпоряджатися геологічною інформацією, що належить їм на праві власності.

Також скасовується необхідність введення родовища в дослідно-промислову та промислову розробку за рішенням Міненерговугілля і введення декларативного принципу узгодження проектів розробки родовищ.

Останні новини:

Зараз читають