9.5 C
Alba Iulia
Субота, 9 Грудня, 2023

Протягом 2017 року Україна побудувала 50 нових електростанцій відновлюваної енергетики

За 9 місяців 2017 року в Україні ввели в експлуатацію понад 50 нових об’єктів на відновлюваних джерелах енергії загальною потужністю 201,7 МВт

Цей показник у півтори рази перевищує торішній і майже в сім разів перевищує показник 2015 року.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Новое время.

За цей період «зелена» енергетика залучила €345 млн інвестицій. При цьому частка сонячних електростанцій в загальному прирості перевищує 80%. Проте все частіше альтернативою сонця стають вітроелектростанції, зазначає технічний директор компанії Вітрові парки України Віталій Севостьянов.

«Галузь зараз показує неймовірні темпи розвитку, – каже він. – У середині жовтня у Миколаївській області запустили другу чергу Тузловської ВЕС, а міжнародна компанія EuroCape New Energy заявила, що з наступного року на українському березі Азовського моря почне будувати найпотужнішу – на 500 МВт – вітроелектростанцію у Східній Європі».

Попри високі темпи розвитку альтернативна енергетика все ще займає невелику частку ринку електроенергії. За підсумками минулого року, ВДЕ збільшили лише 0,8% від загального виробництва електроенергії, а у 2017-му цей показник збільшиться до 1,5%.

За оцінкою експертів, технічні можливості дозволяють Україні довести «зелену» частку в національному енергобалансі до 30%.

Останні новини:

Зараз читають