9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

Продажі спеціальних дозволів на користування надрами будуть здійснюватись через електронні торги

Кабінет міністрів України на засіданні в четвер затвердив механізм продажу спеціальних дозволів на користування надрами в період з 1 вересня 2018 року до 1 вересня 2019 років через електронні торги.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Постанова передбачає поліпшення системи продажу спецдозволів з аукціонів. Крім того ця система буде працювати в системі он-лайн часу, – зазначив заступник міністра екології та природних ресурсів Віктор Вакараш.

За його словами, будуть скорочені строки звернення до Державної служби геології і надр та узгодження в місцевих і центральних органах влади.

Сподіваємося, що перші аукціони почнуться найближчим часом і будуть проведені протягом п’яти-шести місяців, – сказав він.

У свою чергу глава Держгеонадр Олег Кирилюк повідомив, що служба вже підготувала 44 ділянки для виставлення на електронні торги, у т.ч. 14 – на шельфі.

У цих районах вартість спецдозволів складе близько 3 млрд грн. Для прикладу, за останні вісім років було продано стільки ж ділянок по вуглеводнях і держава отримала 50 млн грн. Ми пропонуємо виставити 44 ділянки, початкова вартість яких складе 3 млрд грн. Вартість за покупку геологічної інформації становитиме 40 млн грн. У цих районах знаходиться близько 150 млрд куб. м газу, – сказав він.

Згідно з тимчасовим порядком гарантійний внесок для участі в аукціоні складе 20% від стартової вартості лота, вартість пакета аукціонної документації – 3,12% від початкової вартості дозволу (але не менше 4,5 тис. грн і не більше 72,55 тис. грн).

Електронні торги для нафтогазових ділянок будуть проводитися через 50 днів після розміщення інформаційного повідомлення, для інших видів корисних копалин – через 30 днів. У разі подання менше двох заявок на участь в торгах вони вважаються недійсними.

За підсумками проведених торгів Державна служба геології та надр України до 1 вересня 2019 року має подати в Кабмін пропозиції щодо переходу, або відмови від переходу на електронні аукціони вже на постійній основі.

Старий порядок проведення торгів в період експерименту буде застосовуватися виключно до тих аукціонів, оголошення про проведення яких опубліковані до 1 вересня.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають