9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

Приватна газовидобувна компанія почала відновлювати занедбані свердловини в Україні

Операційні компанії Burisma Group почали відновлення старих свердловин, які дісталися Україні у спадок від Радянського Союзу і були законсервовані в 60-х роках минулого століття.

Тоді вважалося, що їх обводненість перевищила 85% і видобуток став нерентабельним. При наявних в той час технологіях отримати ресурси було дуже складно. Таких запущених свердловин на балансі української держави налічуються сотні, передає “НефтеРынок”.

Ми орендували у держави 14 аварійних і виведених з балансу свердловин у Полтавській області, що вважалися виснаженими з часів Радянського Союзу. Але наявність новітнього обладнання та інноваційних технологій сьогодні дозволяють Burisma Group ефективно працювати із законсервованими свердловинами, – розповів СЕО Burisma Group Тарас Бурдейний.

Для компанії це також соціальний проект: відновлення таких свердловин дозволяє наблизити Україну до енергонезалежності.

В результаті реалізації проекту ми повинні отримати чітку картину, яке обладнання і технологічні рішення можуть бути використані українськими компаніями з метою відновлення видобутку вуглеводнів на малорентабельних або виснажених свердловинах, – зазначає Тарас Бурдейний.

За словами СЕО Burisma Group в цей проект на сьогодні вже інвестовано понад 50 млн грн. Першими до цього пілотного технологічного і важливого для країни проекту було включено свердловини, що знаходилися колись на балансі державних компаній. Вже визначені їх координати та розпочата робота.

Ми взяли в оренду ці списані свердловини і почали їх відновлення. Три свердловини вже дали продукцію – до 3 кубів нафти і 5-6 тис. кубометрів газу. Але все ще рано говорити про точні результати, – вважає Тарас Бурдейний.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають