9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

Польща, США та Україна підписали договір про співпрацю в поставках газу

31 серпня у Варшаві представники Польщі, України та США підписали угоду про співпрацю у сфері постачання газу. Йдеться про постачання в Україну американського СПГ, імпорту газу з Польщі, а також зберігання газу в українських газових сховищах.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на elektrovesti.net.

Угода “Про співробітництво з метою зміцнення регіональної безпеки постачання природного газу” підписали представник уряду Польщі з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Петро Наїмський, міністр енергетики США Рік Перрі та секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк.

В угоді йдеться про співпрацю “в області реформ українського газового ринку, інфраструктури імпорту природного газу Польщі, української інфраструктури зберігання та експорту американського скрапленого газу, а також розвитку газових конекторів в регіоні”.

Польща домовилася продавати Україні газ, який купує у США, поставки будуть здійснюватися до кінця 2019 року. Перший транспорт для перевезення СПГ прибуде до Польщі до терміналу імені Леха Качинського у Свіноуйсьце на початку листопада. СПГ закачуватиметься в польську систему передачі після регазифікації, звідки він буде надходити на Україну через газопровід в Хермановіце. За словами глави PGNiG Петра Вожняк, його компанія має намір збільшувати обсяг експорту газу на Україну і єдиною перешкодою є слабка пропускна спроможність газотранспортної системи.

Нещодавно польська державна нафтогазова компанія PGNiG підписала кілька довгострокових контрактів на поставку ЗПГ з США. 24-річний контракт з американською Cheniere Marketing International передбачає отримання Польщею в період 2019-2022 років щорічно близько 0,52 мільйона тонн СПГ (приблизно 0,7 мільярда кубометрів газу після регазифікації), а з 2023 по 2042 рік — по 1,45 мільйона тонн СПГ (1,95 мільярда кубів після регазифікації). Контракт з американською Venture Global LNG передбачає постачання до Польщі 2 мільйонів тонн зрідженого газу в рік протягом 20 років, що відповідає 2,7 мільярда кубометрів газу після регазифікації.

Глава польської PGNiG Петро Вожняк заявив, що американський СПГ обійдеться Польщі на 20-30% дешевше, ніж російський газ.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають