9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Грудня, 2021

Половина українських АЕС перейшла на ядерне паливо з США

Незабаром на Південно-Українську АЕС надійде тисячна за рахунком паливна збірка Westinghouse (США). З 2021 року на збірки від Westinghouse перейде й Рівненська АЕС.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на шведський підрозділ компанії Westinghouse.

На даний момент ядерне паливо Westinghouse використовується на 6-ти енергоблоках українських АЕС. Після 2021 року воно буде використовуватися в 7-ми з 13-ти українських атомних енергоблоках з реакторами ВВЕР-1000. На американські збірки перейде енергоблок Рівненської АЕС. Також виробництво комплектуючих (головок і хвостовиків) для паливних касет Westinghouse буде розгорнуто на потужностях українського підприємства “Атоменергомаш”.

Відвантаження для української АЕС тисячної збірки палива Westinghouse є визначною подією в багаторічному співробітництві Енергоатома та Westinghouse, адже успішна реалізація нової енергетичної стратегії до 2035 року неможлива без диверсифікації постачання ядерного палива. Про це заявив під час візиту на підприємство Westinghouse Electric Sweden AB делегації з Енергоатому, перший віце-президент – технічний директор НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлаков

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають