9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Квітня, 2023

Поблизу Харкова будують біогазові станції

Поблизу Харкова на території Роганської об’єднаної територіальної громади встановлюють біогазову станцію на сміттєзвалищі та будують біогазову установку для утилізації органічних відходів птахівництва, рослинництва та харчової промисловості.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на “Харьковские Известия”

Крім того буде переобладнано газову котельню тютюнової фабрики котлами на біомасі. Ці три пілотні проєкти стануть основою для демонстраційного простору відновлювальних джерел енергії.

Наразі ведеться робота щодо проєктування сонячної електростанції потужністю 6,2 МВт, а також, – вітропарку: вже проведено дослідження вітропотенціалу на даній території, — зазначив виконавчий директор Інституту сталого розвитку, засновник Харківського енергетичного кластеру Станіслав Ігнатьєв

У рамках проєкту з будівництва біогазового комплексу на території Роганського полігону твердих побутових відходів вже пробурено 52 свердловини для збору метаноємної газової суміші. Система свердловин поєднується між собою 8,2 км поліестерового гнучкого трубопроводу, який стійкий до активної ерозії під дією фільтрату полігону ТПВ, а також, можливих зсувів та деформацій товщі звалища. Для виробництва електричної енергії використовується когенераційна установка контейнерного типу “Vinci Environmental”(Франція) із надбудованим рекуператором теплової енергії. Установка розрахована на виробництво щорічно 2 МВт-год електроенергії.

У рамках проєкту з будівництва біогазової установки “Рогань біогаз” для утилізації відходів птахівництва, рослинництва та харчової промисловості використовуються ферментні бактерії четвертого покоління, які можуть продукувати метаномістку газову суміш із відходів птахівництва, що до цього часу було неможливо. Зараз відходи переробки: шкіру, внутрощі худоби, кістки, мертвих птахів та тварин – вивозять до Куп’янського ветеренарно-санітарного заводу, де біомаса кремується природним газом. З моменту пуску проекту, біомаса буде утилізуватися із біологічно-активними речовинами, виробляючи електричну та теплову енергію, а також, біологічні екологічно безпечні добрива. Потужність когенераційної установки становить 2,5 МВт-год електроенергії на рік.

У рамках проєкту з модернізації газової котельні ПАТ “Філіп Морріс Україна” будуть встановлені 2 твердопаливні котли по 1,2 МВт на пелетах з відходів соняшника. Соняшник збиратимуть на 1,2 тис. га ріллі, розташованої навколо фабрики.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають