9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

Південнокорейська компанія «Hyosung» доставила Укренерго перший комплектний розподільчий пристрій 150кВ

На підстанцію 330 кВ «Кременчук» поставлено перший в компанії комплектний розподільчий пристрій з елегазовою ізоляцією* (КРПЕ) 150 кВ виробництва південнокорейської компанії «Hyosung».

Обладнання придбано для комплексної реконструкції об’єкта в рамках першої черги програми автоматизації підстанцій. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Укренерго.

Фінансування здійснюється в рамках Другого проекту з передачі електроенергії (ППЕ-2), який впроваджується спільно з Світовим банком.

У лютому 2017 року Укренерго уклало міжнародний Контракт з Консорціумом «Posco-Hyosung-Horos», яким передбачено реконструкцію ПС 330 кВ «Кременчук» із встановленням КРПЕ 330 кВ та 150 кВ на умовах «під ключ».

blank

Підстанція 330 кВ «Кременчук» — вузловий енергетичний об’єкт, що забезпечує електропостачання потужних споживачів (Полтаваобленерго, Південна Залізниця, Полтавський та Єристівський гірничо-збагачувальні комбінати), а також відіграє важливу роль у надійній роботі енергосистеми України.

На даний час на підстанції в експлуатації відкриті розподільчі пристрої (ВРП) 330 кВ та 150 кВ, які побудовані та введені ще у 60-х роках минулого століття. Більшість обладнання фізично зношене та морально застаріле. За цей період енергоспоживання в регіоні значно зросло, і для виконання ремонтів та технічного обслуговування обладнання підстанції доводиться застосовувати режимні обмеження.

Новий КРПЕ значно підвищить рівень безпеки, надійності та ефективності передавання електроенергії, дасть можливість керувати підстанцією  в дистанційному режимі. Обладнання КРПЕ має тривалий термін експлуатації, гарантований заводом виробником, та значно більший міжремонтний інтервал у порівнянні з діючою електроустановкою, — зазначив керівник офісу управління проектами Укренерго Олег Павленко.

Площа, на якій розташовані розподільчі пристрої, суттєво зменшиться: якщо зараз ВРП займають більше десяти гектарів, то новий КРПЕ розміститься в одній будівлі. Завдяки цій сучасній технології витрати на обслуговування та експлуатацію підстанції значно скоротяться.

Наступним етапом в рамках Контракту буде постачання КРПЕ 330 кВ, яке після успішних заводських приймально-здавальних випробувань на заводі у Південній Кореї вже вирушило морським шляхом до України. Очікується, що транспортний корабель прибуде в порт Одеси вже наступного місяця, – проінформував Олег Павленко.

Останні новини:

Зараз читають