9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Підприємство на Херсонщині почало виготовляти паливні брекети з виноградної лози і гілок фруктових дерев

Нове джерело практично дармового сировини для виготовлення альтернативного палива відкрило приватне підприємство з Нової Каховки.

Там звернули увагу, що в садах і на виноградних плантаціях проводять регулярну обрізку лози і фруктових дерев, а відходи просто збирають в купи, і спалюють без будь-якої користі – лише димом атмосферу отруюють. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на “Таврийские Вести“.

Підприємство запропонувало власникам садів і виноградників свої послуги. Після обрізки воно відправляє туди установку для подрібнення обрізків лози і деревини, з яких на власних виробничих потужностях виготовляє паливні брикети. Причому тонна таких брикетів по теплотворення відповідає 1,3-1,5 тонни вугілля. Українські споживачі їх «відривають з руками» за ціною 3,1-3,2 тисячі гривень за тонну, але це – лише початок.

Зараз ведуться переговори про постачання брикетів з Нової Каховки до Західної Європи, вже за 170-220 євро тонна. Там ця продукція затребувана на місцевих ТЕЦ, які стали Мультипаливний, і виробляють недороге тепло буквально з усього, що може горіти, починаючи від соломи, – зауважив засновник підприємства Олександр Сидоренко.

Останні новини:

Зараз читають