9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Березня, 2023

Першу в Україні газопоршневу мініелектростанцію відкрили в Ірпені

В Ірпені на Київщині відкрили першу в Україні газопоршневу електростанцію потужністю 1 МВт.

Про це повідомила пресслужба Регіональної газової компанії, передає Промисловий Портал.

В умовах постійних відключень світла газова установка стане резервним джерелом електроенергії для центральної котельні, яка забезпечує теплом 70% мешканців Ірпеня.

Крім котельні, електроенергію від генератора зможуть отримувати три місцевих ліцеї, дитсадок, Ірпінська міська рада та Ірпінська державна податкова інспекція.

“Також розглядається можливість підключення до генератора трьох медичних закладів – міської поліклініки, міської дитячої поліклініки та амбулаторії загальної практики сімейної медицини №1. На всі об‘єкти потрібно орієнтовно 900 кВт потужності”, – сказав міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.

Когенераційну установку ірпінській громаді подарував благодійний фонд з Австрії. Київоблгаз, який працює під брендом РГК, збудував до неї газопровід середнього тиску та провів гідравлічний розрахунок.

Ця станція – це один з перших в Україні прикладів малої розподіленої генерації, ставку на яку вирішили робити в уряді. Вона є менш вразливою при ракетних атаках та її легше відновити у разі пошкодження.

У березні схожу електростанцію планують запустити у Чернігові, потім у Сумській та Полтавській областях. Передбачається, що буде встановлено близько 100 таких установок.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають