9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Січня, 2021

Перший пусковий комплекс бризкальних басейнів на Південно-Українській АЕС введуть в експлуатацію у травні 2019 року

 • Оперативний штаб з реалізації проекту реконструкції системи технічного водопостачання ПУАЕС визначив остаточні терміни введення в роботу першого пускового комплексу бризкальних басейнів (басейни №1 і №2) – травень 2019 року.

  До цього часу має бути повністю реалізований перший етап заходів щодо зняття обмежень потужності південно-українських енергоблоків, викликаних недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в жаркі літні періоди. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Енергоатому.

  Черговий  щомісячний збір членів штабу під головуванням віце-президента НАЕК «Енергоатом» Айдина Айсіна на будівельному майданчику відбувся 20 квітня. Традиційно розглядався поточний стан справ на об’єкті та виконання протоколу попереднього засідання. У процесі обговорення зазначено, що на сьогодні через низку об’єктивних причин існує відставання в термінах постачань необхідного обладнання.

  Ми вирішували досить багато питань щодо всієї документації, яка має бути. Через це в термінах вийшло трохи довше, ніж було передбачено в нас у проекті. Але зараз з’явилися реальні терміни постачання устаткування. І це дозволяє нам зробити кінцевий графік – повідомила по завершенні засідання штабу директор Дирекції з інвестицій і перспективного розвитку НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова, та констатувала, – У грудні ми все звозимо, монтуємо, перевіряємо. А в травні у нас пуск з водою.

  Поки ж на майданчику активно ведуться будівельні роботи. На відміну від попередніх років, коли погодні умови дозволяли не припиняти будівництво практично впродовж усього холодного періоду, ця зима виявилася не такою сприятливою. Упродовж 3,5 місяців роботи не велися, тому сьогодні перед генеральним підрядчиком – ПАО «Юженергобуд» – поставлено завдання максимально збільшити кількість персоналу та техніки, організувати роботу в декілька змін для того, щоб надолужити втрачений час.

  Проект «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Південно-Української АЕС» затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на ПУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в спекотні літні періоди.

  Реконструкція системи техводопостачання ПУАЕС передбачає реалізацію трьох проектів: будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача.

  Практичну реалізацію проекту реконструкції системи техводопостачання ПУАЕС розпочато в середині березня 2016 р. Оперативний штаб створено наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського для вирішення всіх критичних питань, що виникають під час будівництва.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні випробовують дрон-камікадзе «Пілум» (відео)

  Українська компанія A.Drones провела льотні випробування безпілотного літака-снаряда «Пілум».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  «Аеротехніка» поставить аеродромне обладнання авіабазі Нацгвардії

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» поставить аеродромне обладнання авіабазі Національної гвардії України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Програмно-технічний...

  Київський завод прийняв на модернізацію другий літак Ан-26 для ВМС України

  Другий транспортний літак Ан-26 для Військово-морських сил України прибув на модернізацію на «Завод 410 ЦА».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Маріупольська бригада Нацгвардії отримала нову техніку

  Маріупольська бригада оперативного призначення Національної гвардії України отримала нову автотехніку.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.На...

  Донецька залізниця відремонтувала 133 кілометри колій

  Донецька залізниця у 2020 році різними видами ремонту оновила 133,16 кілометра колії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Зараз читають

  До України на ремонт прибув літак Ан-30 ВПС Болгарії

  До України прибув на ремонт літак повітряного спостереження Ан-30 Військово-повітряних сил Болгарії.Передає Національний Промисловий...

  Україна веде перемовини щодо придбання та локалізації виробництва штурмових гвинтівок калібру НАТО

  Міністерство оборони України веде перемовини з неназваним європейським оборонним підрядником щодо можливого придбання партії штурмових гвинтівок калібру...

  “Лихачовський елеватор” придбав у вітчизняного виробника 108 вагонів-зерновозів

  ТОВ "Лихачовський елеватор" придбало 108 вагонів-зерновозів виробництва Крюківського вагонобудівного заводу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Латвія передала українській армії сім медичних автомобілів

  Учора, 20 січня 2021 року, Латвія передала для потреб Збройних Сил України 7 медичних автомобілів.