9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Травня, 2023

Перший пусковий комплекс бризкальних басейнів на Південно-Українській АЕС введуть в експлуатацію у травні 2019 року

Оперативний штаб з реалізації проекту реконструкції системи технічного водопостачання ПУАЕС визначив остаточні терміни введення в роботу першого пускового комплексу бризкальних басейнів (басейни №1 і №2) – травень 2019 року.

До цього часу має бути повністю реалізований перший етап заходів щодо зняття обмежень потужності південно-українських енергоблоків, викликаних недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в жаркі літні періоди. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Енергоатому.

Черговий  щомісячний збір членів штабу під головуванням віце-президента НАЕК «Енергоатом» Айдина Айсіна на будівельному майданчику відбувся 20 квітня. Традиційно розглядався поточний стан справ на об’єкті та виконання протоколу попереднього засідання. У процесі обговорення зазначено, що на сьогодні через низку об’єктивних причин існує відставання в термінах постачань необхідного обладнання.

Ми вирішували досить багато питань щодо всієї документації, яка має бути. Через це в термінах вийшло трохи довше, ніж було передбачено в нас у проекті. Але зараз з’явилися реальні терміни постачання устаткування. І це дозволяє нам зробити кінцевий графік – повідомила по завершенні засідання штабу директор Дирекції з інвестицій і перспективного розвитку НАЕК «Енергоатом» Тетяна Амосова, та констатувала, – У грудні ми все звозимо, монтуємо, перевіряємо. А в травні у нас пуск з водою.

Поки ж на майданчику активно ведуться будівельні роботи. На відміну від попередніх років, коли погодні умови дозволяли не припиняти будівництво практично впродовж усього холодного періоду, ця зима виявилася не такою сприятливою. Упродовж 3,5 місяців роботи не велися, тому сьогодні перед генеральним підрядчиком – ПАО «Юженергобуд» – поставлено завдання максимально збільшити кількість персоналу та техніки, організувати роботу в декілька змін для того, щоб надолужити втрачений час.

blank

Проект «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Південно-Української АЕС» затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на ПУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в спекотні літні періоди.

Реконструкція системи техводопостачання ПУАЕС передбачає реалізацію трьох проектів: будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача.

Практичну реалізацію проекту реконструкції системи техводопостачання ПУАЕС розпочато в середині березня 2016 р. Оперативний штаб створено наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського для вирішення всіх критичних питань, що виникають під час будівництва.

Останні новини:

Зараз читають