9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 4 Грудня, 2022

Парламент ухвалив за основу законопроєкт про розвиток виробництва біометану

Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5464 “Про внесення змін до закону України “Про альтернативні види палива” щодо розвитку виробництва біометану”.

За таке рішення проголосували 300 народних депутатів у четвер, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Законопроєкт №5464 (автор Андрій Жупанин, фракція “Слуга народу”, та інші депутати) поняття “біометан” регламентує як “біогаз”, який за своїми фізико-технічними характеристиками відповідає нормативно-правовим актам про природний газ для подання в газорозподільні та газотранспортні мережі або для використання як моторного пального.

Крім того, документ передбачає створення реєстру біометану для обліку в системі, встановлює порядок формування гарантій походження біометану.

Як повідомив на своїй сторінці у Facebook радник голови правління НАК “Нафтогаз України” з питань розвитку низьковуглецевих бізнесів та Європейського “зеленого” курсу Олексій Рябчин, коментуючи ухвалення зазначеного законопроєкту, “Нафтогаз” приєднався до просування цього документа і може зайнятися біометановими проєктами.

“Нафтогаз” розглядає можливість входження у біометанові проєкти для розвитку платформи низьковуглецевих бізнесів, що допоможе поліпшити енергобезпеку України, залучити інвестиції, створити робочі місця і скоротити викиди”, – написав він.

За даними біоенергетичних асоціації України, потенціал виробництва біометану в Україні становить 8 млрд куб. м за рік, що відповідає 25% внутрішнього споживання газу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають