9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Жовтня, 2021

П’ять міні-ГЕС збудують на гірській річці Шопурка на Закарпатті

 • Потужність кожної міні-ГЕС складає 875 кВт.

  У селищі Великий Бичків Рахівського району відбулися громадські слухання щодо містобудівної документації та детальних планів територій для будівництва каскаду міні-ГЕС на р. Шопурка в селищі В.Бичків. У заході взяло участь 98 осіб: 84 мешканців села та 14 гостей.

  Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на uzhgorod.net.ua.

  Детальні плани територій презентував керівник ТОВ «Альтернатив Електрик» Лев Гольштейн. За його словами плани передбачають розміщення 5 міні-ГЕС потужністю по 875 кВт: 4 з них будуть будуватися у межах селища, а 1 за його межами. Спільно з архітектором-розробником планів Романом Андрусевичем спеціалісти пояснили особливості розміщення, будівництва та роботи зазначених міні-ГЕС.

  До виступу була запрошена й Олена Летицька, кандидат біологічних наук інституту гідробіології Академії наук України. Як пояснила експерт на річці Шопурка було проведено ряд досліджень, за результатами яких прийнято висновок – у разі дотримання умов будівництва та експлуатації об’єктів реалізацію проекту вважати можливим, а вплив на довкілля – прийнятним.

  Окрім того, було обговорено договір про співпрацю між компанією-забудовником та громадою, в рамках якого планується реалізація ряду соціальних проектів, зокрема будівництво берегоукріплень, подача води у потік Млинівка, створення робочих місць тощо.

  Також до присутніх звернувся й громадський діяч Олег Лукша. За його словами потребує додаткової уваги, як з боку забудовника так і з боку громади, дотримання визначених та задекларованих норм впливу на довкілля.

  Відтак учасники слухань перейшли до обговорення. Дискусія тривала навколо питань впливу на життєдіяльність водних організмів, навколишнє середовище, санітарного пропуску води тощо. Також мешканці цікавилися, яке обладнання буде встановлено на станції та які можливі ризики при повені. Представники компанії-забудовника надали вичерпні відповіді з зазначених питань та запевнили мешканців селища, що об’єкти будуть побудовані за високими європейськими стандартами з урахуванням усіх ризиків притаманних Закарпаттю.

  За результатами громадських слухань, розуміючи важливість залучення інвестицій та вирішення ряду питань селища, а також світову практику переходу на альтернативну енергетику, більшістю голосів прийнято рішення погодити детальні плани територій та рекомендувати сесії селищної ради та голові РДА затвердити розглянуті плани територій.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Міноборони запроваджує сучасні підходи у розробці нового озброєння і техніки

  Міністерство оборони України оголосило про запровадження сучасних підходів у розробці нового озброєння, замість дослідно-конструкторських робіт, які тривають...

  Один з українських агрохолдингів планує збільшити експорт пшениці до Саудівської Аравії

  “Контінентал Фармерз Груп” планує вдвічі збільшити експорт пшениці до Саудівської Аравії.“Контінентал Фармерз Груп” багато експортує зерна в Китай,...

  ЮТЕМ-ЗМК виготовить металоконструкції для добудови аквапарку на Полтавщині

  Завод металоконструкцій і нестандартного обладнання ЮТЕМ-ЗМК підписав контракт на виробництво металоконструкцій для будівництва відкритого аквапарку в Полтавській області.

  В “Укрзалізниці” озвучили собівартість перевезення одного пасажира

  В середньому собівартість перевезення одного пасажира дальнього сполучення для "Укрзалізниці" може досягати 600 гривень, а в приміському - 80 гривень.

  На завершальний етап вийшло об’єднання Турбоатома та Електроважмашу

  Про це розповів виконувач обов'язків голови Харківської обласної адміністрації Олександр Скакун після наради у прем'єр-міністра, присвяченої новому харківському концерну «Українські енергетичні машини».

  У 2023 році може почати роботу Український кліматичний фонд

  Одне з головних завдань - заручитися підтримкою міжнародних фінансових організацій, які зможуть стати інвесторами.Про це передає Національний Промисловий Портал з...

  ВРУ ратифікувала угоду з ЄБРР щодо розвитку логістичної мережі Укрпошти

  Верховна Рада 21 жовтня ратифікувала гарантійну угоду "Проєкт розвитку АТ" Укрпошта ": Логістична мережа і Сільське відділення" між Україною та Європейським банком...

  На Донеччині планують побудувати содовий завод

  У Донецькій області планується створити нове виробництво кальцинованої соди в рамках проєкту індустріального хімічного парку "Слов'янський". Про це повідомляє пресслужба Донецької ОДА,...

  Зараз читають

  Укрзалізниця збільшить та оновить парк зерновозів та напіввагонів

  У найближчі роки "Укрзалізниця" планує побудувати й оновити понад 30 тисяч піввагонів та майже 15 тисяч зерновозів. ...

  На Житомирщині запустили нове виробництво житнього і цільнозернового борошна

  На Житомирщині компанія “Зернова База України” почала випускати житнє борошно.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Україна вперше за десять років відновила експорт жита в Туреччину

  Компанія ALFA Smart Trading згідно з контрактом експортувала до Туреччини 10,336 тис. тонн жита.

  На Сумщині відкрили новий елеваторний комплекс

  Компанія СТС ввела в експлуатацію першу чергу нового елеваторного комплексу в селі В'язове Сумської області.