9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Один з набільших нафтотрейдерів світу почав використовувати українські газосховища

Компанія Vitol у жовтні поставила в Україну через Словаччину тестовий обсяг природного газу для тривалого зберігання в українських газосховищах

До цього світовий нафтотрейдер Vitol ніколи не використовував українські газосховища, та не постачав газ в Україну. Тестова поставку в Україну склала близько 2 тис. кубометрів. Таке рішення компанії пов’язано з тим, що з 2 червня скасовано митні збори для тривалого зберігання газу (до 3 років) в українських ПСГ.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на NaChasi

Раніше, митне оформлення газу, поставленого в Україну для зберігання в ПСГ, можна було проводити тільки в транзитному режимі. За таких умов іноземним трейдерам було економічно невигідно зберігати газ в Україні. Зберігання в режимі «митного складу» дозволяє компаніям купувати газ з Європи в сезон низьких цін і зберігати його в українських газосховищах, а в період сезонного зростання цін продавати.

 Оператор української ГТС “Укртрансгаз” готовий надати у сховищах вільний обсяг 14 млрд куб. м (всього в Україні близько 30 млрд куб. м) для зберігання в режимі «митного складу» за ціною €0,4/МВт (або €4,2/тис куб. м) за цикл зберігання. Це найнижча ціна в Європі за твердженням “Укртрансгазу”.

Vitol є першим за величиною нафтотрейдер у світі з річним оборотом $152 млрд. Компанія також володіє активами азербайджанської компанії Arawak Energy, що має в Україні спільний проект з групою Geo Alliance.

 

Останні новини:

Зараз читають