9.5 C
Alba Iulia
Субота, 18 Вересня, 2021

Норвезька компанія запустила п’яту сонячну електростанцію в Україні

 • Норвезька компанія Scatec 6 липня провела церемонію відкриття своєї п’ятої сонячної електростанції (СЕС) в Україні потужністю 40 МВт в Чигиринському районі Черкаської області.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  Зазначимо, що з 2 липня компанія також розпочала промислову експлуатацію своєї найбільшої в Україні СЕС “Прогресівка” (Миколаївська обл.) потужністю 148 МВт, а з початку червня – СЕС 25 МВт у Кам’янці (Черкаська обл.).

  Крім того, у 2020 році Scatec запустила СЕС 54 МВт поблизу Богуслава (Київська обл.), а у 2019 році спільно з Rengy Development Group реалізувала свій перший український проєкт СЕС 47 МВт у Миколаївській області.

  Отже, загальна потужність об’єктів сонячної генерації, побудованих Scatec у трьох областях України, досягла 314 МВт.

  Як повідомило ПАТ “Черкасиобленерго”, спорудження СЕС 40 МВт біля Чигирина, зокрема, стало одним із найбільших інвестиційних проєктів у Черкаській області.

  З метою приєднання об’єкта Scatec до електричних мереж “Черкасиобленерго” здійснило технічне переоснащення підстанції (ПП) 150/35/10 кВ “Орбіта”, а також побудувало дві повітряні лінії електропередач ПЛ-150 кВ “Орбіта – Грінтеко – СЕС”. Роботи вартістю 139 млн грн профінансовані частково з коштів ТОВ “Грінтеко СЕС” (Scatec Ukraine) як плата за приєднання до електромереж.

  “Команда “Черкасиобленерго”, зі свого боку, повністю підтримує розвиток “зеленої” енергетики на Черкащині та зробить все можливе для збільшення її частки в загальній кількості електроенергії, виданої в електромережі області”, – зазначив голова правління ПАТ Олег Самчук.

  Scatec має понад 3,5 ГВт ВДЕ-генерації в експлуатації й на стадії будівництва на чотирьох континентах. До 2025 року планує досягти показника у 15ГВт станцій, які працюють та споруджуються, – і СЕС, і ВЕС.

  Штаб-квартира Scatec розміщена в Осло (Норвегія).

  Акції компанії котируються на фондовій біржі Осло під тікером SCATC. Найбільші акціонери – підконтрольне державі Equinor ASA (раніше – Statoil) – 13,08%, Scatec Innovation AS – 12,26% і керуючий державними пенсійними фондами Норвегії Folketrygdfondet – 8,97%.

  У першому кварталі 2021 року дохід компанії від реалізації продукції в Україні становив NOK20 млн при виробленні 15 ГВт-год, що більше ніж удвічі перевищує показники аналогічного періоду 2020 року (NOK9 млн і 6 ГВт-год). EBITDA зросла у 2,3 раза – до NOK16 млн, однак негативний вільний грошовий потік на власний капітал збільшився в 11 разів – до NOK11 млн.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Firefly Aerospace проведе другу спробу запуску ракети Alpha у грудні

  Американська компанія-розробник ракетно-космічної техніки Firefly Aerospace, власником якої є український бізнесмен Максим Поляков, має намір запустити другу...

  “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” отримала пів мільярда прибутку від основної діяльності

  За підсумками 8 місяців 2021 року "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" отримала 473,7 мільйона гривень прибутку від основної діяльності, це на 37,2% більше, ніж...

  У листопаді пройде аукціон з приватизації двох морських портів на Одещині

  У жовтні-листопаді українські та іноземні інвестори зможуть взяти участь в онлайн-аукціонах по приватизації Білгород-Дністровського та Усть-Дунайського морських портів та оренди трьох великих...

  Бурштинська ТЕС збільшила виробництво електроенергії у півтора раза

  Виробництво електроенергії на Бурштинській ТЕС за 8 місяців 2021 року збільшилося на 47% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

  У Львові відкрили Центр трансплантології (відео)

  У львівській лікарні швидкої медичної допомоги 25 серпня відкрили Центр трансплантології, аналогів якого, наразі, в Україні немає.Передає Національний...

  “Інтерпайп” на 20% наростив експорт колісних пар з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" за вісім місяців 2021 року виготовила 112,7 тисячі тонн залізничної продукції, що на 13,4% менше, ніж за аналогічний...

  Парламент ухвалив за основу законопроєкт про розвиток виробництва біометану

  Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану".

  Міноборони уклало договори на закупівлю 37 тисяч тонн палива

  Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони розпочав процедури закупівлі пально-мастильних матеріалів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  Запущено проморейси Київ – Канів на теплоходах на підводних крилах (фото)

  У суботу, 11 вересня, теплохід на підводних крилах типу "Восход" компанії "Нібулон" виконав рейс з Києва до...

  До Канади відправили два електричні пороми льодового класу, які спроєктовані в Україні

  В Канаду з корабельні Damen Shipyards Galati у Румунії вирушили два повністю електричних автомобільні пороми, спроєктовані в...

  Компанія «Лекхім» працює над створенням виробництво COVID-вакцини у Харкові

  У Харкові АТ «Лекхім» планує почати виробництво вакцини від COVID-19. На організацію виробництва компанія готова витратити до...

  У Володимирі-Волинському запустили в роботу швейну фабрику після річного простою (фото)

  Відновила роботу швейна фабрика у Володимирі-Волинському, яка у квітні минулого року повністю зупинила виробництво.Передає Національний...