9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Найбільша хорватська компанія інвестує у видобувну галузь України

У Держгеонадрах України відбулась зустріч з керівником хорватської нафтової компанії Іndustrija Nafte (INA) Йосипом Бабнічем, який зацікавлений вкласти інвестиції у видобувну галузь України.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Урядовий портал.

Під час розмови представники українського геологічного відомства надали хорватським партнерам інформацію, що їх цікавила, стосовно мінеральних ресурсів нашої країни, розповіли про процедури та практику розробки родовищ, про зміни, які нещодавно відбулись і спрощують інвестування в розробку копалин.

Україна має значні запаси газу. У західній частині – знаходиться приблизно третина, також багата газом Дніпровсько-Донецька западина, Південь і Чорне море. З метою ефективного і більш якісного використання ресурсів нафти і газу в Україні ми бачимо за необхідне встановлення тісних контактів із західними фірмами, такими як ви, які займаються пошуками та розвідкою корисних копалин, їх видобутком та переробкою. Сподіваємось на подальшу співпрацю, – заявив Ігор Тимошенко, заступник директора Департаменту дозвільної та міжнародної діяльності Держгеонадр, начальник відділу з надання надр у користування.

Зі свого боку хорватська сторона висловила зацікавленість в обговоренні можливих проектів по розробці корисних копалин в Україні.

Наша компанія справді бачить перспективи видобутку нафти і газу в Україні. Ми маємо наміри взяти участь в аукціонах з продажу спеціальних дозволів на право користування нафтогазоносними надрами. Розглядаємо ділянки у Львівській області. Наразі наші юристи вивчають українське законодавство, щоб обрати найзручніший для нас шлях, щоб стати повноцінними учасником ринку видобутку вуглеводнів. Наразі ми розглядаємо як участь в аукціоні на заявлених площах, так і спосіб співпраці на умовах підписання угоди про розподіл продукції (УРП), – озвучив плани Йосип Бабніч.

В кінці зустрічі сторони домовились про подальші робочі візити для реалізації заявлених планів щодо визначення конкретних проектів, які можуть бути втілені в життя спільними зусиллями. 

Іndustrija Nafte  – найбільша нафтогазова компанія Хорватії. Ядро групи компаній – компанія INA займається розвідкою, видобутком і транспортуванням нафти і газу. Також виробник займається діяльністю і за межами Хорватії, зокрема, веде розвідку і видобуток нафтогазових родовищ в Анголі і Єгипті. До групи компаній INA входять два найбільші нафтопереробні заводи країни в Рієці і Сисаку. Програма компанії передбачає вкладення в ці заводи глобальних інвестицій на суму близько 4 мільярдів кун для приведення всієї продукції до європейських нормативів. Також компанії належить завод з виробництва мінеральних добрив в Кутині і ряд інших нафтохімічних підприємств.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають