9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 9 Грудня, 2021

Наступного року Європейський банк реконструкції і розвитку запустить в Україні прогрому біоенергетики на €70-80 млн

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) працює над запуском в Україні в 2019 році програми по біоенергетиці, в рамках якої планується профінансувати близько 10-15 проектів на загальну суму в EUR70-80 млн.

Про це повідомив асоційований директор департаменту енергоефективності та зміни клімату ЄБРР (по Україні, Польщі та Кавказу) Сергій Масліченко в ході 10-го Міжнародного форуму з стійкої енергетики SEF-2018, передає Інтерфакс-Україна.

Розуміючи, що сонячна та вітрова енергетика розвиваються нормально, ми сконцентрували свою увагу, перш за все, на біоенергетиці. І тут ми говоримо не тільки про біоенергетичних станціях, а про всю ланцюга – від поля до кінцевого споживача. Україна як аграрна країна має великі залишки виробництва, проте зараз вони залишаються на полях, і тому ми працюємо саме над таким проектом, – сказав він.

С.Масліченко уточнив, програма буде фінансуватися спільно з Глобальним екологічним фондом, а також Фондом чистих технологій.

Ми сподіваємося запустити програму вже в наступному році. Для цього ми залучаємо донорське співфінансування – Global Environment Facility. Крім того, є Фонд чистих технологій і, звичайно, банк надасть власні кошти. Ми очікуємо, що загальний обсяг фінансування програми складе близько EUR70-80 млн, – сказав він.

Представник банку повідомив, що в даний час проект знаходиться на попередній стадії розгляду, – підкреслив С.Масліченко.

Він акцентував увагу на тому, що в зв’язку з наявністю в даний час в Україні логістичних проблем в сфері біоенергетики, частина проектів програми буде спрямована на їх рішення. Також увага приділятиметься проектам по біомасі, біоетанолу другого покоління, біогазу, в тому числі біометану.

Щодо останнього – це нова тема. Ми маємо намір працювати над поліпшенням регуляторного поля в цій сфері. Бачимо потенціал для того, щоб незабаром наші партнери в агросекторі могли підготуватися до таких проектів, а ми з часом допомогти їм грантовими коштами. Такі проекти більш складні, вони можуть зайняти два-три роки, але системна потужна робота вже почалася, – підсумував він.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають