9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 3 Жовтня, 2023

Наприкінці року на Запорізькій АЕС буде введений в промислову експлуатацію комплекс з переробки РАВ

Введення в експлуатацію сучасного комплексу з переробки радіоактивних відходів (РАВ) реалізується з метою вдосконалення існуючої системи поводження з РАВ. Модернізація дозволить підвищити ефективність і безпеку виконуваних операцій. Нове обладнання повністю відповідає останнім світовим тенденціям в сфері поводження з РАВ.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Запорізької АЕС.

Будівельні роботи йдуть відповідно до графіка. Крім загального графіка, є ще і детальний, в якому плануються заходи щодо кожної системі: вентиляції, фізичного захисту, оперативного зв’язку і т.п. Закінчено електромонтажні роботи. У серпні будівельники приступлять до установки наливної підлоги.

Все промислове обладнання для цього об’єкта вже поставлено. Паспортізатор радіоактивних відходів прибуде на станцію найближчим часом.

Раз на місяць на станції проводиться будівельний штаб з добудови комплексу за участю фахівців ДП «НАЕК «Енергоатом», представників науково-виробничого комплексу «Автоматика і машинобудування», Харківського проектного інституту та підрядних організацій.

Вже сьогодні виконано великий обсяг заходів, – підкреслила директор департаменту з поводження з радіоактивними відходами та радіаційної безпеки ДП «НАЕК «Енергоатом» Людмила Близнюкова. – Але роботи належить зробити ще дуже багато. Паралельно йде процес узгодження з Держатомрегулювання документів, будівельних робіт, отримання різних дозволів.

Комплекси з переробки РАВ вводяться на всіх АЕС України. На Рівненській АЕС об’єкт побудований і практично введений в промислову експлуатацію. На Запорізькій АЕС комплекс планують ввести в поточному році.

Останні новини:

Зараз читають