9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 1 Липня, 2022

“Нафтогаз” виграв Стокгольмський арбітраж проти “Газпрому”

За результатами двох арбітражних проваджень “Газпром” повинен сплатити $2,56 млрд дол. США на користь “Нафтогазу”.

Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги НАК “Нафтогаз України” про компенсацію за недопостачання російським “Газпромом” обсяги газу для транзиту. Про це повідомляє прес-служба компанії.

За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі “Газпром” повинен сплатити $2,56 млрд дол. США на користь “Нафтогазу”.

blank

За рішенням Стокгольмського арбітражу, “Нафтогаз” домігся компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання “Газпромом” узгоджених обсягів газу для транзиту.

Арбітражний суд відхилив вимоги “Газпрому” про штрафи за нібито незаконно відібрані “Нафтогазом” обсяги транзитного газу.

Нагадаємо, в травні 2017 року Стокгольмський суд повністю задовольнив вимоги “Нафтогазу” до російського “Газпрому” за контрактом на поставку газу в Україну з 2009 року за принципом take or pay. Суд зобов’язав змінити положення контракту між “Нафтогазом” і “Газпромом” про принцип “бери або плати”, скасував заборону на реекспорт Україною газу. При цьому “Нафтогазу” належить компенсація через переплати за газ в четвертому кварталі 2014 року і в 2015 році. У той же час “Газпром” зможе отримати доплату за поставки газу в другому кварталі 2014 року.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають