9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

Нафтогаз України створить державну мережу заправок на базі мережі Glusco

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко повідомив, що держава не має наміру монополізувати ринок нафтопродуктів, але вважає, що на ринку має з’явитися потужний державний гравець, який завоював би повну довіру як з боку держави, так і з боку людей.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на InVenture.

“Дипломатично кажучи, існує певна недовіра до приватних великих мереж АЗС: є певні змови, що ціни іноді бувають завищеними. Коли є державний гравець із суттєвою часткою ринку, близько 15-20-30%, тобто не 100% – тоді більше довіри до того, що споживачі мають можливість купувати паливо за справедливою конкурентною ціною”, – зазначив Юрій Вітренко.

Він також зазначив, що коли конкуренція на ринку недосконала, то поява державного гравця дозволяє зробити його ціновим лідером та відмовитися від практики державного регулювання цін.

“Нафтогаз України” має бути оператором національної мережі, щоби не було питання високої ціни. Це завдання поставив президент України. Також ми можемо бути для держави ефективним інструментом співпраці з найбільшими у світі компаніями галузі», – сказав голова правління НАК.

blank
Фото: sumy.ua

Державна мережа АЗС

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України нещодавно ухвалив рішення про передачу мережі Glusco, що складається зі 172 АЗС, пов’язаних з Віктором Медведчуком, в управління НАК “Нафтогаз України” (ТОВ “Нафтогаз Ойл Трейдинг”). Проте Юрій Вітренко уточнив, що “Нафтогаз” поки що не отримав контролю над мережею АЗС Glusco.

“Там є певні нюанси, але сподіваюся, що держава виявить певну волю, і ми матимемо контроль над АЗС”, – сказав голова правління НАК.

Водночас він зазначив, що наявність АЗС у нинішніх умовах не означає наявності нафтопродуктів.

Юрій Вітренко додав, що навіть не питання знайти бензин та дизель за кордоном.

“Наприклад, тут у Давосі я провів переговори з провідними компаніями, і ми маємо можливість прямо зараз до європейських портів привезти дуже великий обсяг палива, щоб покрити всі потреби українського ринку. Для великих компаній масштаб українського ринку порівняно невеликий, вони кажуть: “Питань немає, усі ваші потреби ми можемо закрити завтра”, – повідомив голова правління “Нафтогазу”.

blank

За його словами, проблема полягає в тому, що ці великі компанії можуть поставити паливо у великі порти – Амстердам, Роттердам, Антверпен або порти Середземномор’я, тоді як паливо потрібне на кордоні України або в портах Польщі та Румунії, після чого логістичними маршрутами потрапить в Україну.

“Поки що логістики у необхідних обсягах немає. Потрібно домовлятися з такими країнами, як Польща, Румунія, Угорщина, Словаччина, щоб вони нестандартним шляхом розширювали логістичні можливості або навіть іноді давали пріоритет логістиці нафтопродуктів в Україну. Це питання не лише бізнесу чи економіки, а й політики”, – зазначив Вітренко.

На його думку, роль “Нафтогазу” – розв’язувати комерційні питання, які складніше вирішити приватному бізнесу, наприклад, великим міжнародним компаніям може бути легше за поточних умов укладати контракти на постачання великих обсягів нафтопродуктів саме національній компанії або резервувати на тривалий термін логістичні потужності.

“Якщо уряду потрібна допомога від “Нафтогазу” щодо нових компетенцій, то ми можемо спробувати ці компетенції розвинути або придбати на ринку, але на це потрібен час, і тут не може бути гарантій”, – додав Вітренко.

blank

Питання собівартості пального

Відповідаючи на запитання щодо мережі національного оператора, голова правління “Нафтогазу” повідомив, що йдеться і про заправки, які НАК повністю контролює, та про заправки “Укрнафти”, в якій “Нафтогаз” має мажоритарну частку.

“Там ми маємо суттєвий вплив і можемо проконтролювати, щоб ціни були адекватні. Коли у нас буде власна мережа, у нас буде чітке розуміння собівартості – не теоретично, а на практиці. З логістикою ми теж готові допомогти, у нас достатньо фінансового ресурсу, щоб зараз забронювати будь-яку логістику, головне – покажіть її нам», – наголосив Вітренко.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають