9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

“Нафтогаз” отримає контроль над 6-ма ТЕЦ

Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справи про концентрацію у вигляді придбання НАК “Нафтогаз України” контролю над шістьма ТЕЦ. Мова йде про передачу Фондом держмайна в управління “Нафтогазу” майнового комплексу ДП “Сєвєродонецька ТЕЦ”, а також корпоративних прав АТ “Одеська ТЕЦ”, АТ “Криворізька теплоцентраль”, АТ “Херсонська теплоелектроцентраль”, АТ “Миколаївська теплоелектроцентраль”, АТ “Дніпровська теплоелектроцентраль”.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу АМКУ.

Зазначені ТЕЦ є об’єктами природної монополії, тарифи на виробництво теплової та електричної енергії на них встановлює Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг. Сировиною для виробництва теплової та електричної енергії на цих ТЕС є природний газ, але дія покладених на “Нафтогаз” спеціальних зобов’язань на поставку газу для теплокомуненерго закінчується 1 травня.

На думку Антимонопольного комітету зазначені концентрації за формою є вертикальною інтеграцію суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на ринку сировини і готової продукції, та за певних умов можуть привести до суттєвого обмеження конкуренції на ринках теплової і електричної енергії. У зв’язку з цим АМКУ почав збір інформації з питань цих концентрацій.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають