9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 17 Травня, 2022

“Нафтогаз” буде переводити свої ТЕЦ з газу на солому та перероблене сміття

Компанія “Нафтогаз Тепло”, що керує Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ у Львівській області та очікує на передачу їй в управління шести великих державних ТЕЦ, має намір перейти на довгострокові закупівлі у місцевого бізнесу біосировини для скорочення споживання природного газу.

Про це повідомив керівник “дочки” Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” Віталій Михайльо, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на delo.ua.

“Ми зараз знаходимося в режимі формулювання моделі партнерських відносин: є, наприклад, місцевий малий бізнес, який знатиме, що компанії для виробництва тепла та електроенергії потрібна щорічно певна кількість біосировини. Нехай це буде тріска або солома, у виробництво яких підприємці можуть інвестувати та будувати свій стійкий бізнес”, – сказав він.

Михайльо додав, що це також може бути спеціально перероблене сміття. Він наголосив на готовності компанії укладати довгострокові контракти, наприклад на 10 років, щоб партнери могли інвестувати гроші в розвиток свого бізнесу.

За словами керівника “Нафтогаз Тепло”, сама компанія не має наміру самостійно йти у сферу виробництва біопалива, а зосередиться на модернізації самих ТЕЦ та підвищення їх ефективності.

Він також повідомив, що компанія має намір спростити та зробити прозорими умови підключення до теплопостачання та електроенергії там, де вона надає такі послуги.

Відповідаючи на питання про можливість об’єднання зусиль з іншою дочірньою компанією НАК — газопостачальною компанією “Нафтогаз України”, глава “Нафтогаз Тепло” повідомив, що “такі ідеї є”, проте вони “ще трохи неопрацьовані”. Водночас, за його прогнозом, синергія від цього може бути великою.

Михайльо також зазначив, що зараз у “Нафтогазі” очікують остаточного переходу права власності на передані йому електростанції, прогнозуючи, що це відбудеться орієнтовно у квітні цього року.

Зазначимо, що у серпні 2021 року Кабінет міністрів передав “Нафтогазу” Дніпровську, Миколаївську, Криворізьку, Херсонську, Одеську та Сєверодонецьку ТЕЦ.

Своєю чергою Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ перейшли раніше у державну власність після історії з масштабним розкраданням газу на цих електростанціях колишніми власниками.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають