9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

НАЕК «Енергоатом» підписав контракт з компанією Orano щодо надання послуг з переробки відпрацьованого ядерного палива на заводі у Франції

НАЕК «Енергоатом» підписав контракт з компанією Orano на проведення оцінки можливості практичної реалізації послуг з переробки відпрацьованих паливних збірок українських реакторів типу ВВЕР-1000 на заводі Ла-Аг (Франція).

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу НАЕК «Енергоатом».

Контракт, який підписали перший віце-президент – технічний директор НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлаков та старший виконавчий віце-президент підрозділу з переробки компанії Orano Паскаль Аубре, став новим кроком на шляху до переробки українського відпрацьованого палива на майданчику Orano в Ла-Аг.

Після завершення експлуатації в енергетичному реакторі відпрацьоване ядерне паливо містить 96% матеріалів, що підлягають вторинній переробці, і 4% кінцевих відходів. Процес, реалізований на заводі в Ла-Аг компанії Orano , полягає у виділенні матеріалів, придатних для повторного застосування для виробництва електроенергії, з кінцевих відходів, які піддаються безпечній і надійній переробці та упаковці. Перший крок цього процесу, що проводиться дистанційно і у повністю автоматизованому режимі, називається різання і розчинення. На цьому етапі металева оболонка паливних збірок, яка містить матеріали, ріжеться на фрагменти 35 мм з метою подальшої переробки. Металеві фрагменти промивають і ущільнюють, використовуючи прес зусиллям 2,5 тис. тонн, що зменшує обсяг відходів у 5 разів.

Цей контракт знаменує собою важливий крок для компанії Orano і є для нас справжнім успіхом. Він прокладе шлях для переробки українського відпрацьованого палива французьким сектором переробки. Він ще раз відзначив визнання виняткових ноу-хау і знань, які є в компанії Orano на майданчику Ла-Аг, – підкреслив Паскаль Аубре.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають