9.5 C
Alba Iulia
Субота, 19 Червня, 2021

На заводі-виробнику в Німеччині пройшли приймальні випробування атомно-емісійного спектрометра для Запорізької АЕС

 • На заводі-виробнику в Німеччині пройшли приймальні випробування атомно-емісійного спектрометра, який буде контролювати стан технологічних середовищ на всіх енергоблоках Запорізької АЕС.

  У приймальних випробуваннях від Запорізької АЕС взяв участь інженер водно-радіохімічної лабораторії (ВРХЛ) Денис Дубінін. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Запорізької АЕС.

  Установка атомно-емісійного спектрометра на Запорізькій АЕС – один із заходів з модернізації системи автоматичного хімічного контролю водно-хімічного режиму технологічних середовищ атомної електростанції.

  Однією з основних функцій атомно-емісійного спектрометра є контроль домішок металевого характеру, які утворюються в процесі експлуатації обладнання енергоблоку та ведення водно-хімічного режиму. Прилад дозволить контролювати ці домішки з високою точністю, буквально на рівні мільйонних часток на один літр розчину. Спектрометру задається спеціальна програма і він може одночасно визначати близько тридцяти елементів. Під час приймальних випробувань на заводі-виробнику були відпрацьовані всі пункти програми і методики приймальних (приймально-здавальних) випробувань і підтверджені можливості атомно-емісійного спектрометра, що пред’являються до нього технічними вимогами, – зазначив інженер ВРХЛ Денис Дубінін.

  Заводські випробування підтвердили, що працювати зі спектрометром нескладно. Всі інтерфейси російською мовою. Розробники нового обладнання заклали в ньому принцип мінімального впливу людського фактора. Прилад сам аналізує всі процеси і веде їх запис, а також зберігає в собі всю інформацію, як «чорний ящик». І до неї завжди є доступ.

  Атомно-емісійний спектрометр дозволить виконувати контроль продуктів корозії в теплоносії першого контуру, прогнозувати корозійні процеси, вдосконалювати технологію ведення водно-хімічного режиму, а також оперативно визначати хімічний склад відкладень.

  Поставка нового обладнання на Запорізьку АЕС планується в травні поточного року. Спектрометр встановлять в реакторному відділенні третього енергоблоку. Прилад буде контролювати стан водно-хімічного режиму технологічних середовищ на всіх енергоблоках Запорізької АЕС.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Для Збройні сили України замовили десяток броньованих гусеничних тягачів БТС-4

  В інтересах Збройних Сил України замовлено десяток модернізованих броньованих гусеничних тягачів БТС-4.Про це...

  Компанія «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління

  Науково-виробниче підприємство «Радіонікс» розробляє активну головку самонаведення нового покоління.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.Про нові...

  Авіакомпанія “Мотор Січ” отримає в лізинг два літаки Ан-140

  Державний концерн Укроборонпром планує підписати з авіакомпанією "Мотор Січ" договір про завершення будівництва і передачі в лізинг двох літаків Ан-140 до кінця...

  КВБЗ готовий виготовити всі замовлені “Укрзалізницею” дизель-потяги до кінця цього року

  Крюківський вагонобудівний завод планує завершити складання шести одиниць тривагонних дизель-потягів ДПКр-3 до кінця 2021 року. Виробництво даних складів передбачено контрактом з "Укрзалізницею"...

  Міноборони оприлюднило дані про програму ремонту автотехніки у 2021 році

  Міноборони України розказало про масштаби ремонту автотехніки для Збройних Сил України у 2021 році, що будуть замовлені у підрядників.

  Український всюдихід «Nomad» дебютував на виставці «Зброя та безпека» (фото)

  Новий український колісний всюдихід «Nomad» вперше представили широкому загалу в рамках міжнародної виставки «Зброя та безпека – 2021».Повідомляє...

  В Україні розробляють термобаричні снаряди для систем залпового вогню

  В Україні працюють над створенням 122-мм термобаричними снарядами до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ).Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Lockheed Martin презентує в Україні винищувачі F-16

  На міжнародній виставці «Зброя та безпека - 2021» компанія Lockheed Martin Україні презентують винищувачі F-16.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  Київські судноремонтники спустили на воду одразу три судна (фото)

  На початку червня Київський суднобудівний-судноремонтний завод (КССРЗ) після проведення докових оглядів спустив на воду одразу три плавзасоби.

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією...

  У Києві представили компактні українські електромобілі Konyk (фото)

  У Києві в рамках спеціалізованих виставок ComAutoTrans і Автотехсервіс відбулася презентація компактних електромобілів українського виробника.

  Міжнародні Авіалінії України перевезли 736 тисяч пасажирів з початку року

  Авіакомпанія "Міжнародні Авіалінії України" в період з січня по травень 2021 року перевезла 735 898 пасажирів, що...