9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Червня, 2022

На заводі-виробнику в Німеччині пройшли приймальні випробування атомно-емісійного спектрометра для Запорізької АЕС

На заводі-виробнику в Німеччині пройшли приймальні випробування атомно-емісійного спектрометра, який буде контролювати стан технологічних середовищ на всіх енергоблоках Запорізької АЕС.

У приймальних випробуваннях від Запорізької АЕС взяв участь інженер водно-радіохімічної лабораторії (ВРХЛ) Денис Дубінін. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Запорізької АЕС.

Установка атомно-емісійного спектрометра на Запорізькій АЕС – один із заходів з модернізації системи автоматичного хімічного контролю водно-хімічного режиму технологічних середовищ атомної електростанції.

Однією з основних функцій атомно-емісійного спектрометра є контроль домішок металевого характеру, які утворюються в процесі експлуатації обладнання енергоблоку та ведення водно-хімічного режиму. Прилад дозволить контролювати ці домішки з високою точністю, буквально на рівні мільйонних часток на один літр розчину. Спектрометру задається спеціальна програма і він може одночасно визначати близько тридцяти елементів. Під час приймальних випробувань на заводі-виробнику були відпрацьовані всі пункти програми і методики приймальних (приймально-здавальних) випробувань і підтверджені можливості атомно-емісійного спектрометра, що пред’являються до нього технічними вимогами, – зазначив інженер ВРХЛ Денис Дубінін.

Заводські випробування підтвердили, що працювати зі спектрометром нескладно. Всі інтерфейси російською мовою. Розробники нового обладнання заклали в ньому принцип мінімального впливу людського фактора. Прилад сам аналізує всі процеси і веде їх запис, а також зберігає в собі всю інформацію, як «чорний ящик». І до неї завжди є доступ.

blank

Атомно-емісійний спектрометр дозволить виконувати контроль продуктів корозії в теплоносії першого контуру, прогнозувати корозійні процеси, вдосконалювати технологію ведення водно-хімічного режиму, а також оперативно визначати хімічний склад відкладень.

Поставка нового обладнання на Запорізьку АЕС планується в травні поточного року. Спектрометр встановлять в реакторному відділенні третього енергоблоку. Прилад буде контролювати стан водно-хімічного режиму технологічних середовищ на всіх енергоблоках Запорізької АЕС.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають