9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 27 Червня, 2022

На заводі-виробнику пройшли випробування нового обладнання для Запорізької АЕС

У приймально-здавальних випробуваннях, які проходили на заводі-виробнику, брали участь фахівці електричного цеху Запорізької АЕС. Результатами фахівці залишилися задоволені.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Енергоатому.

Вони переконалися в тому, що технічні параметри нового обладнання відповідають заявленим характеристикам і технічним умовам. Істотних зауважень в процесі випробувань не виникало, виявлені недоліки були відразу ж виправлені.

Нові щити постійного струму сконструйовані на сучасній елементній базі, з вбудованою системою моніторингу та контролю. Обладнання контролює і фіксує всі процеси, що відбуваються. При розслідуванні будь-яких подій цю інформацію можна подивитися і проаналізувати, – розповів провідний інженер лабораторії перетворювальної техніки та електроніки електричного цеху Віктор Лисенко.

На Запорізьку АЕС обладнання надійде найближчим часом. Монтувати його буде підрядна організація під контролем фахівців електричного цеху.

Щити постійного струму для Запорізької АЕС, зокрема, для блоків №3-6 виготовляють в Чехії. Щити входять до складу агрегатів безперебійного живлення енергоблоків станції. Основна їх функція – розподіл постійного струму між споживачами.

В рамках підвищення рівня безпеки енергоблоків Запорізької АЕС йде поступове оновлення обладнання. У поточному році під час ремонту на енергоблоці №4 буде проведена заміна щитів постійного струму. Аналогічна модернізація пройде на п’ятому і шостому енергоблоках.

Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об’єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п’ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають