9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 2 Квітня, 2023

На Запорізькій АЕС завершується ремонт резервного трансформатора

blank
ЗАЕС / atom.gov.ua

Ремонт трансформатора РТВП-1,2 виконують фахівці ВП «Атомремонтсервіс» та електричного цеху (ЕЦ). Технічне керівництво здійснюють представники спеціалізованого підприємства із Запоріжжя НДЦ «ЗТЗ-СЕРВІС».

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на ЕнергоАтом.

 «Трансформатор знаходиться в обмеженому просторі, тому для безпечного виконання робіт його треба було перемістити на майданчик. Піднімали махину стотонними домкратами, потім розгортали транспортні каретки і за допомогою лебідки переміщали на ремонтний майданчик. Ремонт даного обладнання вимагає прискіпливої уваги і професіоналізму», – зазначає заступник начальника ЕЦ з ремонту – начальник служби Павло Бут.

Основні операції персонал виконує на майданчику. Тут проводився огляд і опресовування обмоток, визначався стан твердої ізоляції та інших елементів трансформатора.

Робота на резервному трансформаторі ведеться цілодобово. Вже зроблений досить великий обсяг робіт. Почався технологічний процес сушіння ізоляції, монтаж високовольтних вводів, збирання системи охолодження. Капітальний ремонт розрахований на 45 діб. Всі роботи повинні бути завершені до 24 січня.

«Капітальний ремонт резервного трансформатора, який був в роботі з 1985 року, дозволить продовжити термін його експлуатації ще на 15-20 років», – підкреслив Павло Бут.

Однак точний термін подальшої служби трансформатора буде визначений із аналізу стану твердої ізоляції. Для цього зразки ізоляції відібрали і відправили їх в спеціальну лабораторію в м. Запоріжжя. Там фахівці визначать, скільки років тверда ізоляція активної частини обмоток буде в працездатному стані. За результатами і буде розрахований граничний термін надійної експлуатації трансформатора.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об’єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п’ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

В останні роки станція виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними станціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають