9.5 C
Alba Iulia
Субота, 31 Липня, 2021

На Запорізькій АЕС ввели в експлуатацію унікальний випробувальний комплекс

 • Будівництво на майданчику Запорізької АЕС випробувального стенду для перевірки і налаштування імпульсних клапанів імпульсно-запобіжних пристроїв компенсатора тиску (ІЗП КТ) ядерних енергетичних установок з реактором ВВЕР-1000 – важлива подія для атомної енергетики країни.

  Цей унікальний комплекс не має аналогів в Україні. ДП «НАЕК «Енергоатом» планує використовувати його для випробування обладнання всіх вітчизняних АЕС. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Енергоатому.

  Введення випробувального комплексу в автоматичний режим – завершальний етап в процесі його створення.

  На цьому випробувальному стенді буде проводитися технічна діагностика, перевірка налаштування, випробування реальним підвищенням тиску до фактичного спрацювання і контроль герметичності імпульсних клапанів ІЗП КТ після виконання капітального ремонту. Це дозволить виключити додаткові навантаження на обладнання першого контуру енергоблоків і продовжити ресурс його експлуатації.

  Впровадженням проекту займалася служба головного фахівця з енергетичних реакторів (СГФЕР).

  Комплекс був введений в промислову експлуатацію. Останнім етапом було введення обладнання в автоматичний режим. Для цього потрібно було виконати ряд випробувань, включаючи автоматику управління стендом. Завдання стояло таке: коли задається програма, стенд починає розігріватися з необхідною швидкістю, доводячи всі параметри до стану спрацьовування запобіжного клапана. Клапан спрацьовує – йде фіксація і видача протоколу. Завдання ми виконали, – розповів провідний інженер лабораторії випробувань тепломеханічного обладнання СГФЕР Дмитро Здоров.

  Але цим робота зі вдосконалення комплексу не завершується. Найближчим часом планується впровадити так званий пневмотестер – пристрій для налаштування від заводу-виробника, фірми Sempell (Німеччина).

  Пневмотестер є додатковим елементом налаштувань. При його використанні можна знизити параметри розігріву стенду. Тобто не піднімати температуру до 374 градусів (фактично реальні умови роботи компенсатора тиску на блоці), а використовувати більш низькі параметри.

  Це дасть можливість значно прискорити процес випробування за рахунок скорочення часу розігріву і розхолоджування. А також допоможе зберегти ресурс обладнання, уникаючи експлуатації його в жорстких умовах високих температур.

  Зараз стенд повністю готовий. І оскільки його планується використовувати для випробувань клапанів ІЗП КТ всіх АЕС України, то на рівні ДП «НАЕК «Енергоатом» контролюється питання транспортування обладнання з інших станцій на майданчик Запорізької АЕС. Це завдання доручене Аварійно-технічному центру.

  В даний час складається графік капітальних ремонтів клапанів на всіх станціях, на основі якого буде розроблено графік подальших налаштувань клапанів на випробувальному стенді ВП ЗАЕС.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  «АвтоКрАЗ» відвантажив партію вантажівок до країни Європейського Союзу (фото)

  Кременчуцьке ПрАТ «АвтоКрАЗ» відвантажує чергову партію автомобільної техніки для іноземного замовника.Повідомляє Національний Промисловий...

  Дослідно-проектний центр кораблебудування захистив технічний проєкт модернізації катерів типу Island для ВМС України

  Миколаївський Дослідно-проектний центр кораблебудування передав Міністерству оборони технічний проєкт, який передбачає три варіанти можливої модернізації патрульних катерів типу Island.

  У Запоріжжі встановили останню секцію прогонової будови верхової частини вантового мосту (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники встановили на тимчасові опори шосту, останню секцію прогонової будови верхової частини вантового моста.

  Турецький виробник буде встановлювати українські двигуни на всі нові моделі безпілотників Bayraktar

  Турецька компанія Baykar Makina у виробництві безпілотних літальних апаратів (БПЛА) використовує українські двигуни. Зараз вони застосовуються на дронах нового покоління Аkıncı, надалі...

  В Україні розробили та виготовили першу промислову систему накопичення енергії

  У Вінниці тестуватимуть першу промислову систему накопичення енергії повністю розроблену, спроєктовану та виготовлену в Україні.Потужність системи накопичення становитиме...

  У Миколаївській області будують найбільшу в Європі ферму з вирощування креветок

  ТОВ "Акваферма "Тилігул", в селі Ташине Миколаївської області, має намір у жовтні 2021 року завершити будівництво найбільшого в Європі підприємства повного циклу...

  Бельгія передасть Україні дослідницьке судно для моніторингу Чорного та Азовського морів

  Україна отримає від Бельгії дослідницьке судно для моніторингу та проведення досліджень у Чорному та Азовському морі.Про це повідомили...

  Turkish Airlines збільшує частоту польотів одразу до п’яти міст України

  Авіакомпанія Turkish Airlines на початку серпня збільшить частоту польотів відразу до п'яти міст України, у тому числі й в столичний аеропорт Бориспіль.

  Зараз читають

  “Інтерпайп” за перше півріччя наростив випуск колісних пар на 40%

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в січні-червні 2021 року виробила 82,1 тисячі тонн залізничної продукції, що на 19,3%...

  Бельгія передасть Україні дослідницьке судно для моніторингу Чорного та Азовського морів

  Україна отримає від Бельгії дослідницьке судно для моніторингу та проведення досліджень у Чорному та Азовському морі.

  Компанія «Рубін-2017» випробовує власний 155-мм снаряд до САУ «Богдана»

  Приватна компанія «Рубін-2017» випробовує власний 155-мм снаряд до самохідної артилерійської установки (САУ) 2С22 «Богдана».

  Україна та Італія домовилися збільшити кількість дозволів Euro V

  Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та міністр інфраструктури і мобільності Італії Енріко Джованіні домовилися збільшити кількість універсальних...