9.5 C
Alba Iulia
Середа, 28 Вересня, 2022

На Запорізькій АЕС ввели в дослідну експлуатацію Комплекс з переробки радіоактивних відходів

На Запорізькій АЕС під головуванням першого віце-президента ‒ технічного директора НАЕК «Енергоатом» Олександра Шавлакова за участю представників Компанії, підрядних і проектних організацій, фахівців Запорізької АЕС 27 грудня 2017 року відбулася підсумкова виробнича нарада щодо введення Комплексу з переробки радіоактивних відходів (КПРАВ) ЗАЕС в дослідну експлуатацію.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Запорізької АЕС.

Розпочинаючи зустріч Олександр Шавлаков зазначив, що НАЕК «Енергоатом» і Запорізька АЕС виконали взяті на себе зобов’язання щодо введення комплексу з переробки РАВ, який є ланкою загальнодержавної програми поводження з РАВ. Це подія високої значимості. Він подякував колективу будівельників, монтажників, колективам підрядних організацій, які брали участь в будівництві об’єкту, проектувальникам та експлуатаційникам за якісну, успішну роботу.

В ході виробничої наради технічний керівник проекту – заступник начальника цеху дезактивації Сергій Пихтін презентував мету створення, основні завдання, склад комплексу, призначення та принцип роботи кожної установки комплексу, вартість і очікувані результати від майбутньої промислової експлуатації.

Також він зазначив, що виконаний обсяг робіт дозволив провести попередні випробування КПРАВ в середині грудня, тим самим підтвердивши можливість введення комплексу в дослідну експлуатацію на імітаторах РАВ.

Підбиваючи підсумки наради, генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець подякував всім, хто брав участь в реалізації цього проекту. Він підкреслив його важливість ще й з точки зору створення нових робочих місць, що актуально сьогодні для міста-супутника.

Учасники наради здійснили обхід приміщень комплексу, оглянули змонтоване обладнання. Випробування комплексу на реальних РАВ з подальшим введенням в промислову експлуатацію заплановані на 2018 рік.

Проект зі створення комплексу з переробки РАВ на Запорізькій АЕС реалізується для приведення системи поводження з РАВ у відповідність до сучасних вимог, а також забезпечення можливості передачі РАВ на остаточне захоронення. Модернізація системи завершиться створенням повного циклу поводження з радіоактивними відходами.

Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об’єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий – в 1985 р., третій – в 1986 р., четвертий – в 1987 р., п’ятий – в 1989 р., шостий – у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 23%.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають