9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

На Запорізькій АЕС порушено всі заходи ядерної безпеки — МАГАТЕ

У Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ) стурбовані ситуацією на Запорізькій АЕС, яка опинилася під контролем російських окупантів.

Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі в інтерв’ю AP, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Ліга.Бізнес.

Він зазначив, що на Запорізькій АЕС було порушено всі заходи ядерної безпеки, оскільки станція знаходиться в зоні активних бойових дій і зазнала обстрілу на початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Глава ядерної енергетики ООН попередив, що найбільша в Європі атомна електростанція в Україні “цілком вийшла з-під контролю”, і звернувся до Росії та України з проханням негайно дозволити експертам відвідати розгалужений комплекс, щоб стабілізувати ситуацію та уникнути ядерної аварії.

blank

Глава МАГАТЕ зазначив, що склалася “парадоксальна ситуація”, коли станція контролює росія, але її український персонал продовжує керувати ядерними операціями. За його словами, це призводить до неминучих “моментів тертя та ймовірного насильства”.

За словами Гроссі, через російське вторгнення було перервано ланцюг поставок обладнання та запасних частин на Запорізьку АЕС, тому в МАГАТЕ не впевнені, що станція отримує все, що їй потрібно для безпечної роботи.

blank

МАГАТЕ також має провести важливі інспекції, щоб переконатися, що ядерний матеріал перебуває під захистом.

“А там є багато ядерного матеріалу, який потрібно перевірити”, – сказав він.

Останні новини:

Зараз читають