9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 21 Жовтня, 2021

На ЗАЕС проводиться модернізація обладнання з метою участі у роботі з енергосистемою ЄС

 • Для реалізації проекту інтеграції Об’єднаної енергосистеми України з об’єднанням енергетичних систем країн ЄС на енергоблоці №1 Запорізької АЕС буде проведена модернізація відповідного обладнання з метою участі в первинному регулюванні частоти і потужності при паралельній роботі з енергосистемою.

  Така інтеграція стане можливою після забезпечення енергосистемою України здатності підтримувати якісні показники електроенергії на прийнятному для європейських енергосистем рівні. В першу чергу мова йде про таку найважливішу характеристику змінного струму, як частота, а також час, протягом якого енергосистема здатна відновити її після позапланової втрати генеруючих потужностей. Повідомляє Національний промисловий портал.

  Цього можна досягти шляхом участі блоків у нормованому первинному регулюванні частоти і потужності. Це така організація роботи енергосистеми, в якій є виділені потужності, покликані компенсувати відхилення частоти при відключенні споживачів навантаження або генеруючих потужностей енергоблоків.

  Енергосистема повинна протягом 30 секунд компенсувати відключення енергоблока за рахунок незначного збільшення потужності на декількох виділених спеціально для цієї мети енергоблоках. В результаті пересічний споживач електроенергії не повинен відчути зміни, що відбуваються в енергосистемі.

  При безпосередній участі фахівців Запорізької АЕС було розроблене галузеве технічне рішення, яким ДП «НАЕК «Енергоатом» визначив три пілотних енергоблока АЕС. На ЗАЕС для модернізації обраний енергоблок №1.

  Запорізька АЕС успішно впоралася з роботами на першому етапі завдяки спільним діям служби головного технолога, цеху теплової автоматики та вимірювань, служби головного фахівця з турбін. Проведені попередні випробування системи регулювання турбіни показали, що система регулювання є досить чутливою для участі в нормованому первинному регулюванні частоти і потужності.

  Другим етапом галузевої програми передбачена перевірка взаємодії системи регулювання турбіни і системи автоматичного регулювання потужності реакторної установки. Цю роботу планують провести після закінчення планово-попереджувального ремонту першого блока.

  «Складність цієї роботи полягає не тільки в точності підтримки частоти електроенергії 50Гц, – розповідає заступник головного технолога Запорізької АЕС Анатолій Шевченко. – Але і в необхідності безумовного дотримання вимог технологічного регламенту безпечної експлуатації блоку і відповідних стандартів».

  В кінцевому рахунку, модернізація спрямована на те, щоб пересічні споживачі безперебійно отримували якісну електроенергію з частотою 50 Гц.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Президент підписав закон про спрямування додаткових коштів на армію

  Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на...

  ​Нібулон сплатив понад 540 мільйонів гривень податків з початку року

  За три квартали 2021 року "Нібулон" направив 541,03 мільйонів гривень податків і зборів до бюджетів різних рівнів.Передає Національний Промисловий...

  Український «Руслан» доставить на Гуам гелікоптер ВМС Німеччини

  На Маріанський острів Гуам український літак Ан-124-100 «Руслан» доставить вертоліт «Sea Lynx» військових Німеччини.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  На підприємстві у Новомосковську відкрили новий соєпереробний цех

  У Новомосковську на Дніпропетровщині відкрили новий соєпереробний цех, розташований на заводі з виробництва кормів "АГРО КОМ".Передає Національний Промисловий Портал з...

  На розвиток та розбудову українського флоту витратять 1,3 мільярда фунтів британського кредиту

  Половина коштів з кредитних 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде на посилення українського флоту.

  Аудит ЄС підтвердив дієвість системи державного контролю якості молочних продуктів

  Єврокомісія завершила аудит офіційного контролю над виробництвом та сертифікацією молока та молочних продуктів з України, які призначені для експорту до Європейського Союзу.

  У Миколаєві побудують нову дорогу до морського порту

  У Миколаєві розробляється проєкт будівництва дороги в Миколаївський морський порт, яка пройде під Широкобальським мостом.Про це повідомив міський...

  Витрати на виробництво сільгосппродукції в Україні збільшились на третину

  У січні-серпні 2021 року витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні виросли на 35,6%, у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року (у...

  Зараз читають

  У Житомирі в тестовому режимі запустили нову ТЕЦ на альтернативному паливі

  Теплоелектростанцію у Житомирі, котра працюватиме на подрібненій деревині, планують повноцінно запустити в роботу у грудні 2021 року.

  Нафтогаз планує модернізувати Миколаївську теплоелектроцентраль

  «Нафтогаз України» у 2022 році планує модернізувати Миколаївську ТЕЦ разом з місцевою владою.Про...

  Запорізький електровозоремонтний завод цьогоріч відремонтував на 40% більше електровозів

  Запорізький електровозоремонтний завод (ЗЕРЗ) за період з січня по серпень 2021 року відремонтував на 13 електровозів більше,...

  Україна збільшила експорт високоолеїнової соняшникової олії в Китай

  У 2020/21 маркетинговому році Україна експортувала в Китай 86 тис. тонн (+14% до показника минулого року) високоолеїнової...