9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

На ЗАЕС проводиться модернізація обладнання з метою участі у роботі з енергосистемою ЄС

Для реалізації проекту інтеграції Об’єднаної енергосистеми України з об’єднанням енергетичних систем країн ЄС на енергоблоці №1 Запорізької АЕС буде проведена модернізація відповідного обладнання з метою участі в первинному регулюванні частоти і потужності при паралельній роботі з енергосистемою.

Така інтеграція стане можливою після забезпечення енергосистемою України здатності підтримувати якісні показники електроенергії на прийнятному для європейських енергосистем рівні. В першу чергу мова йде про таку найважливішу характеристику змінного струму, як частота, а також час, протягом якого енергосистема здатна відновити її після позапланової втрати генеруючих потужностей. Повідомляє Національний промисловий портал.

Цього можна досягти шляхом участі блоків у нормованому первинному регулюванні частоти і потужності. Це така організація роботи енергосистеми, в якій є виділені потужності, покликані компенсувати відхилення частоти при відключенні споживачів навантаження або генеруючих потужностей енергоблоків.

Енергосистема повинна протягом 30 секунд компенсувати відключення енергоблока за рахунок незначного збільшення потужності на декількох виділених спеціально для цієї мети енергоблоках. В результаті пересічний споживач електроенергії не повинен відчути зміни, що відбуваються в енергосистемі.

При безпосередній участі фахівців Запорізької АЕС було розроблене галузеве технічне рішення, яким ДП «НАЕК «Енергоатом» визначив три пілотних енергоблока АЕС. На ЗАЕС для модернізації обраний енергоблок №1.

Запорізька АЕС успішно впоралася з роботами на першому етапі завдяки спільним діям служби головного технолога, цеху теплової автоматики та вимірювань, служби головного фахівця з турбін. Проведені попередні випробування системи регулювання турбіни показали, що система регулювання є досить чутливою для участі в нормованому первинному регулюванні частоти і потужності.

Другим етапом галузевої програми передбачена перевірка взаємодії системи регулювання турбіни і системи автоматичного регулювання потужності реакторної установки. Цю роботу планують провести після закінчення планово-попереджувального ремонту першого блока.

«Складність цієї роботи полягає не тільки в точності підтримки частоти електроенергії 50Гц, – розповідає заступник головного технолога Запорізької АЕС Анатолій Шевченко. – Але і в необхідності безумовного дотримання вимог технологічного регламенту безпечної експлуатації блоку і відповідних стандартів».

В кінцевому рахунку, модернізація спрямована на те, щоб пересічні споживачі безперебійно отримували якісну електроенергію з частотою 50 Гц.

Останні новини:

Зараз читають