9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 23 Квітня, 2021

На ЗАЕС проводиться модернізація обладнання з метою участі у роботі з енергосистемою ЄС

 • Для реалізації проекту інтеграції Об’єднаної енергосистеми України з об’єднанням енергетичних систем країн ЄС на енергоблоці №1 Запорізької АЕС буде проведена модернізація відповідного обладнання з метою участі в первинному регулюванні частоти і потужності при паралельній роботі з енергосистемою.

  Така інтеграція стане можливою після забезпечення енергосистемою України здатності підтримувати якісні показники електроенергії на прийнятному для європейських енергосистем рівні. В першу чергу мова йде про таку найважливішу характеристику змінного струму, як частота, а також час, протягом якого енергосистема здатна відновити її після позапланової втрати генеруючих потужностей. Повідомляє Національний промисловий портал.

  Цього можна досягти шляхом участі блоків у нормованому первинному регулюванні частоти і потужності. Це така організація роботи енергосистеми, в якій є виділені потужності, покликані компенсувати відхилення частоти при відключенні споживачів навантаження або генеруючих потужностей енергоблоків.

  Енергосистема повинна протягом 30 секунд компенсувати відключення енергоблока за рахунок незначного збільшення потужності на декількох виділених спеціально для цієї мети енергоблоках. В результаті пересічний споживач електроенергії не повинен відчути зміни, що відбуваються в енергосистемі.

  При безпосередній участі фахівців Запорізької АЕС було розроблене галузеве технічне рішення, яким ДП «НАЕК «Енергоатом» визначив три пілотних енергоблока АЕС. На ЗАЕС для модернізації обраний енергоблок №1.

  Запорізька АЕС успішно впоралася з роботами на першому етапі завдяки спільним діям служби головного технолога, цеху теплової автоматики та вимірювань, служби головного фахівця з турбін. Проведені попередні випробування системи регулювання турбіни показали, що система регулювання є досить чутливою для участі в нормованому первинному регулюванні частоти і потужності.

  Другим етапом галузевої програми передбачена перевірка взаємодії системи регулювання турбіни і системи автоматичного регулювання потужності реакторної установки. Цю роботу планують провести після закінчення планово-попереджувального ремонту першого блока.

  «Складність цієї роботи полягає не тільки в точності підтримки частоти електроенергії 50Гц, – розповідає заступник головного технолога Запорізької АЕС Анатолій Шевченко. – Але і в необхідності безумовного дотримання вимог технологічного регламенту безпечної експлуатації блоку і відповідних стандартів».

  В кінцевому рахунку, модернізація спрямована на те, щоб пересічні споживачі безперебійно отримували якісну електроенергію з частотою 50 Гц.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Розпочались випробування нової моделі трамвая “Татра-Юг” (фото)

  У вівторок, 20 квітня, відбувся перший виїзд на експлуатаційні випробування нового трамваю заводу Татра-Юг модифікації К-1Т306, що...

  Для виробництва нової станції «Кольчуга» необхідно від 9 до 12 місяців

  Цикл виробництва нової автоматизовані станції радіотехнічної розвідки «Кольчуга» складає від 9 до 12 місяців.Про це в інтерв’ю для...

  Вінницьке підприємство встановлюватиме на радянську автотехніку німецькі мотори

  У Вінниці на радянську автотехніку встановлюватимуть мотори з Німеччини, цю роботу проводитиме ДП «45 експериментальний механічний завод».Передає Національний Промисловий...

  Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

  Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші експортні контракти для вітчизняної системи.

  Запущено новий маршрут доставлення українського металу в Європу річковим транспортом

  В Ізмаїльському морському порту вперше розвантажили баржу місткістю понад 5 тисяч тонн. Крім того, для транспортування вантажу в порт був використаний новий...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали дослідники Кембриджського університету.

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється в системі електронних держзакупівель ProZorro.

  Мінінфраструктури розвиватиме річкові туристичні маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

  Міністерство інфраструктури вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути на річкових шляхах країни, зокрема, маршрутів з Києва до Канева та в Чорнобиль.

  Зараз читають

  Міненергетики стимулюватиме виробництво енергії з біопалива

  Міністерство енергетики оприлюднило для публічного обговорення проєкт Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо встановлення...

  «Івченко-Прогрес» розробляє новий двигун для реактивних літаків

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» з Запоріжжя працює над новим двигуном для реактивних навчальних та навчально-бойових літаків.

  Українське Дунайське пароплавство модернізовуватиме буксири новими гібридними двигунами

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП) і Англо-Бельгійська корпорація (ABC) під егідою посольства Бельгії в Україні підписали лист...

  З Китаю до України відправився перший контейнерний потяг з електронікою

  З Китаю в Україну відправлено перший прямий контейнерний потяг з електронікою. У країну він привезе електронну техніку...