9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

На Южно-Українську АЕС надійшли закладні деталі агрегатів насосної станції бризкальних басейнів

На майданчик Южно-Української АЕС надійшли закладні деталі агрегатів насосної станції бризкальних басейнів, що будуються в рамках проекту реконструкції системи техводопостачання атомної станції. Найближчим часом розпочнеться підготовка будівельної частини під їх монтаж.

Про це було повідомлено 13 липня на засіданні оперативного штабу з реалізації проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1…3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС». Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу ЮУАЕС.

Представник італійського заводу-виробника насосного обладнання «Termomeccanica Pompe» Оксана Цикаленко зазначила, що на южно-український майданчик з Румунії вже надійшли статорні частини агрегату, днями чекають надходження чотирьох з п’яти електродвигунів «Hyundai». На сьогодні в порту Южний проходить їх завантаження на автотранспорт.

Це було досить складне постачання негабаритних частин, і воно успішно виконано, – підкреслює О.Цикаленко.

Вона також проінформувала, що до кінця липня завод-виробник поставить на ЮУАЕС ще три з п’яти комплектів устаткування для насосних агрегатів, виготовленого в Італії. Решту – в жовтні. До комплекту входять внутрішній вал, ротор і безпосередньо робоче колесо з лопатками.

Головний зразок насосного обладнання, яке поставляє «Termomeccanica Pompe», на початку липня успішно пройшов випробування на стенді заводу в місті Ла Спеціа (Італія). У складі приймальної делегації були представники Южно-Української АЕС і НАЕК «Енергоатом». За словами представника заводу, випробування першого насосного агрегату були здійснені відповідно до програми, затвердженої НАЕК «Енергоатом». У їх результаті отримано підтвердження, що насос відповідає всім параметрам і характеристикам.

Під час засідання оперативного штабу, яке проходило під головуванням віце-президента НАЕК «Енергоатом» Айдина Айсіна, обговорювалася також процедура збирання насосних агрегатів на будівельному майданчику. Представник заводу-виробника зазначила, що спочатку планувалося проведення горизонтального збирання, проте, оскільки ця процедура більш витратна за часом і вимагає використання штатного кранового обладнання, приймальна комісія вирішила, що з метою оптимізації процесу буде проведено вертикальне збирання насоса.

Це означає, що робитиметься поетапне формування насоса, – уточнює О.Цикаленко. – Цей варіант на сьогодні найприйнятніший.

Збирання-монтаж насосних агрегатів планується виконати з залученням фахівців ТОВ «Юг-СГЕМ» за участю шеф-інженера заводу-виробника безпосередньо на будівельному майданчику бризкальних басейнів. Фірма «Юг-СГЕМ» має досвід виконання аналогічних робіт на Ташлицькій ГАЕС.

Учасники засідання також розглянули хід виконання будівельних робіт, конкурсних торгів з закупівлі великогабаритного та силового обладнання, придбання та монтажу магістральних трубопроводів.

Підбиваючи підсумок наради, віце-президент НАЕК Айдин Айсін резюмував: «На сьогоднішньому засіданні штабу ми відповіли на одне з головних питань: як збиратимемо насоси? Визначили виконавця робіт і погодили шеф-монтаж з фірмою-постачальником устаткування. Ще потрібно зазначити, що сьогодні представники штабу констатували практично повне дотримання термінів виконання запланованих робіт, а за деякими пунктами директивного графіка випередження термінів виконання становить від 2-ох діб до 2-ох місяців. Необхідно віддати належне генеральному підрядчику та службам Южно-Української станції в тому, що ті пункти, де фіксувалося відставання, були надолужені. А що стосується постачань основного обладнання – насосів, то, як завірили представники постачальника «Termomeccanica Pompe» і «Атомкомплекта», вони теж зроблять усе можливе, аби не зірвати встановлені терміни».

Проект «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС» затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в спекотні літні періоди.

Реконструкція системи техводопостачання ЮУАЕС передбачає реалізацію трьох проектів: будівництво 5 бризкальних басейнів, облаштування струменеспрямовуючої споруди (завіси) в акваторії Ташлицького водосховища, а також комплексу споруд для заповнення та підживлення водойми-охолоджувача.

Практичну реалізацію проекту реконструкції системи техводопостачання ЮУАЕС розпочато в середині березня 2016 р. Оперативний штаб створено наказом президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського для вирішення всіх критичних питань, що виникають під час будівництва.

Останні новини:

Зараз читають